Ehkki Eesti kaotas avakolmandiku pealeviskete lõikes 2:10 ja skoori vaates 0:1, siis viigiseisus oli sinisärkidel suurepärane võimalus juhtimagi minna. Eesti esimeses ründetrios sokutasid Daniil Fursa ja Kristjan Kombe litri värava ette, kust 95. korda koondise särki kandnud Robert Rooba virutas mänguvahendi latti. Peale videokorduse vaatamist tuvastasid kohtunikud, et mänguvahend tõepoolest sees ei käinud.

Kui esimesel 20 minutil näidatu jättis Eestile lootused õhku, siis need kadusid teise perioodi nelja minutiga, mille vältel ukrainlased läksid matši juhtima 4:0. Petri Skriko sättis kolmandaks kolmandikuks viisikutes nuppe ümber, aga suurt kasu selles polnud. Täiesti lagunenud eestlased korjasid võrgust veel neli litrit ning turniiri alustati 0:8 saunaga. Sealjuures ajalugu kordus, sest kaks aastat tagasi kaotas Eesti Poolas toimunud MM-turniiril Ukrainale niisamuti 0:8.