Ilmateade: Laupäeval lörts, pühapäeval päike

 (1)
www.DELFI.ee
                     
Ilmateade: Laupäeval lörts, pühapäeval päike
AP/Scanpix

Ilmajaama teatel nädalavahetusel tuul nõrgeneb, laupäeval on oodata vähest lörtsi või lund, pühapäeval aga peaks särama päike.

Laupäeval määrab ilma kaugenenud tsükloni tagala. Loodetuul nõrgeneb. Kohati sajab veidi lörtsi või lund, rannikul ka vihma. Öösel on -5...+2, päeval +3...+6 kraadi.

Pühapäeval laieneb kõrgrõhuala Lääne-Euroopast Läänemerele. Saju tõenäosus on väike. Tuul on läänekaarest. Öösel on -5..+1, päeval +3...+6 kraadi.

Esmaspäeval hakkab Põhja-Euroopas ilma mõjutama Norra merel süvenev tsüklon, mis kehtestab edelavoolu ka Läänemerel. Samas tugevneb Venemaa kohal kõrgrõhuala. Olulisi sademeid pole ette näha. Edela- ja lõunatuul tugevneb päeval. Öösel on -5...0, saartel ja läänerannikul kuni +4, päeval 4...9 kraadi.

Teisipäeval tugevneb kõrgrõhuala Venemaal , selle lääneservas võib veidi sadada. Puhub tugev edela- ja lõunatuul. Öösel on Lääne-Eestis +2...+6, sisemaal mujal 0...-4, päeval 4..9 kraadi.

Kolmapäeval püsib kõrgrõhuala Venemaal, kuid samal ajal liigub lõuna poolt Läänemere suunas madalrõhulohk, mis toob päevaks vihma ja lörtsisaju. Kagutuul on võrdlemisi tugev. Õhutemperatuur püsib +1...+7 kraadi piires.

Neljapäeval on Läänemere kohal nõrgenev tsüklon ja selle idaserv küündib Eestini. Ajuti sajab vähest vihma. Puhub võrdlemisi tugev lõunakaarte tuul. Öösel on +2...+5, päeval 4...9 kraadi

Reedel.liigub väheaktiivne tsüklon või selle lohk üle Eesti. Ajuti sajab vihma, kohati ka lörtsi. Tuul on muutlik. Õhutemperatuur on +2...+7 kraadi piires.


Registreeritud (0) Anonüümne (1)
Jäta kommentaar
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare
Sinu kandidaat Ida-Virumaal
Arno Kodu
nr. 203
Taastame sõjaväestatud piirivalve!
Sinu kandidaat Lääne-Virumaal
Are Saarne
nr. 197
Tühistame kooseluseaduse!
Sinu kandidaat Tallinna Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosas
Lii Ramjalg
nr. 580
Usu, seda hangunud poliitikat on võimalik muuta!
Sinu kandidaat Ida-Virumaal
Anvar Samost
nr. 453
Teeme koos madalapalgaliste maksureformi ära!
Kodukoha tegijad