INTERAKTIIVNE GRAAFIK | Siit saad näha, milline ilm on jaaninädalavahetusel sinu peopaigas

 (13)

Riigi ilmateenistuse andmetel kisub ilm jaanipäeva paiku jahedaks - rannikualadel on jaanilaupäeval sooja vaid kuni 12 kraadini ja sajab hoovihma. Ka jaanipäeval on sajuhooge, kuid vähem, sooja aga kuni 17 pügalat.

Reedel koondub madalrõhkkond Soome kohale ja selle servas on meie ilm vihmahoogudega. Puhub tugev edela- ja läänetuul, päeval pöördub loodesse. Õhutemperatuur on öösel 8 kuni 13, päeval 14 kuni 19 kraadi.

Jaanilaupäeval kaugeneb madalrõhkkond Karjala, seejärel Koola poolsaare kohale ja selle lääneserva mööda kandub Läänemere äärde jahedust lisaks. Hoovihma on laialdaselt, vaid Lääne-Eestis peaks päeval ilm kuivemaks muutuma. Õhutemperatuur on öösel 6 kuni 10, rannikul kuni 12, päev võib tulla õige jahe ja termomeetrinäidud piirduvad vaid 12 kuni 15 kraadiga, pisut leebema variandi korral tõusevad 19 kraadini.

Pühapäeval tõmbub madalrõhkkonna serv Narva taha ja Läänemere kohale kerkib väike kõrgrõhuhari. Kahe rõhuala piirimail on Eestis sajuhooge harvem ning seda eelkõige läänepoolsetes maakondades. Õhutemperatuur on öösel 6 kuni 10, rannikul kuni 13, päeval 14 kuni 17 kraadi, kus sadu vähem ja ka päikest näha on, seal tõuseb 18 kraadi ümbrusse.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare