Täna on viimane suvine päev? Esimene koolinädal toob vihmavalingud ning äikese

 (23)
Vihm Tartus 02.07.2018
Vihm Tartus 02.07.2018Foto: Kiur Kaasik

Kui täna võis kogeda üle Eesti päikest ning kohati 25 kraadini ulatunud temperatuurinäitu, siis homsest peab arvestama udu, tuule ja vihmaga. Soe ilm aga jääb.

Ööl vastu homset on olulise sajuta ilm, mitmel pool tekib udu. Puhub idakaare tuul 1-7 meetrit sekundis. Õhutemperatuur kõigub üheksa ja 15 soojakraadi vahel.

Homne päev toob kaasa vihma ja äikest. Lõuna poolt laienevad vihmapilved päeva jooksul põhja suunas. Õhutemperatuur küündib 22 kraadini Põhja- ja Lääne-Eestis ning 18 kraadini Lõuna-Eestis.

Kolmapäeva öösel ning kolmapäeva päeva välja jätkuvad hoovihmahood terves riigis. Puhub idakaare tuul 2-7, rannikul puhanguti 10 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on kõige kõrgem Ida-Eestis, kus kraadiklaasinäit ulatub 24 soojakraadini.

Öö vastu neljapäeva tuleb vahelduva pilvisusega ilm, vihmahoogude tõenäosus on suurem Lääne-Eestis. Päeva peale tuleb päike Ida- ja Lõuna-Eestis taas välja, kus hoovihma tõenäosus väheneb ning soojakraadid ulatuvad kuni 25 kraadini.

Reedeks on madalrõhkkond Eestis üle läinud ning taevas selgineb. Sooja on kuni 25 kraadi, puhub malbe idakaare tuul 1-7 meetrit sekundis.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare