„Õhuvoolud on end seadunud nii, et see soe on siiani kandunud. Me oleme kõrgrõhkkonna servas, see hajutab siin pilvi vähemaks. Kui on ka vaiksem, siis tõuseb temperatuur päikesepaistes päris kõrgele juba. Soojalaine ühes selge taevaga on toonud kevadise ilma.“

Atlandilt tulnud soojem õhk on sünoptiku sõnul rohkem küll Eesti kohal, aga ka Soomest külma õhu ära tõrjunud. Täna on Eestis umbes samasugune ilm kui eile. „Väga palju kõrgemale temperatuur tõusta ei tohiks kui eile,“ rääkis sünoptik. „Umbes 7-8 kraadi, eks selline mõnus soe ilm on.“

Homme läheb ilm sünoptiku sõnul aga juba jahedamaks ja pilvisemaks, kuna põhja pool olev madalrõhkkond hakkab võimust võtma ja meile läheneb sealne külm õhk. „Väga sajuseks ei lähe, aga rannikualadel on tuul puhanguline,“ rääkis sünoptik. „Siin-seal võib veidi sadada.“

„Väga suuri muutusi ei toimu, aga nädalavahetusel langeb õhutemperatuur öösiti enamasti alla nulli. Ida- ja Kirde-Eestis on päiksetõusu ajal, mis on kõige külmem aeg, kuni -8 kraadi. Päeviti on taevas rohkem pilves ja kuna päikest on vähem näha ja õhumass on jahedam, siis päevane maksimaalne temperatuur jääb alates homsest 2-3 kraadi lähedale.“

Ida- ja Lõuna-Eestis võib järgmistel päevadel olla paar külmakraadi, kuid saartel ja rannikul tõuseb õhutemperatuur paar kraadi üle nulli. „Talviseks ei lähe, kuid ei ole enam nii kevadine nagu eile ja täna Põhja-Eestis rannikul.“

Tuul sünoptiku sõnul aeg-ajalt tugevneb, siis jälle nõrgeneb. „Rannikul on aeg-ajalt puhangud, kuid mandril on mõõdukas ja vaiksema poolne,“ lisas ta. „Valdavalt puhub edela-, lääne- ja lõunatuul.“

Pühapäevase Tartu maratoni valguses rääkis sünoptik, et Lõuna-Eestis on olukord tunduvalt lumisem ja kohati on seal kuni 10 cm lund. Lähipäevil on seal öösiti paar miinuskraadi ja päeviti nullilähedane, nii et suurt sulamist pole karta. Maratonipäeval on prognoosi järgi vaikne ja ilus ilm ning tuul nõrk.

Veebruaris jätkub sünoptiku sõnul senine ilm, kus mõni öö on külmem, kuid alla -10 kraadi temperatuur väga ei lange. Päeval on ka edaspidi 0 kraadi lähedane temperatuur. Suurt sadu pole sünoptiku sõnul veebruaris ette näha.

Kas külmalainet sel talvel enam üldse tuleb, pole praegu prognoosidest näha. Kuid sünoptik märkis, et talve on veel poolteist kuud jäänud ja selle aja jooksul võib veel kõike juhtuda. Ta meenutas, et alles mõne aasta eest oli just märts kõige külmem talvekuu. Kuid kuidas sel aastal läheb, peab ootama ja vaatama.