Laupäeva öösel ühe madalrõhkkonna mõju väheneb, õhtul läheneb Skandinaaviast juba uus ning nende vahel liigub üle Eesti lauge kõrgrõhuhari. Taevas saab selgemaks ja ilm on sajuta. Öösel puhub loodetuul 3-8, rannikul puhanguti 12 m/s, hommikuks pöördub tuul läände ja päeval edelasse ning tugevneb saartel ja rannikul puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on öösel 0..-4, meretuulega rannikul kuni +1°C, päeval +1..+3, kui pikemalt päikest on, siis tõuseb +5°C-ni.

Pühapäeval liigub üle Skandinaavia ja Soome keskosa itta aktiivne madalrõhkkond ning toob Läänemere äärde algul lörtsi, hiljem läheb sadu üle vihmaks. Puhub väga tugev edelatuul, puhanguid on 15, rannikul üle 20 m/s. Õhutemperatuur on -1..+2, hommikuks tõuseb 0..+3°C, päevaks +3..+5°C-ni, vaid jääpinnalt puhuva tuulega rannikul on jahedam.

Esmaspäeval üks madalrõhkkond eemaldub, üle Skandinaavia jõuab Läänemere äärde järgmine. Aeg-ajalt sajab lörtsi ja vihma, pärastlõunal saartest alates saju võimalus väheneb. Edelatuul on öö hakul veel tugev, puhanguid 15, rannikul kuni 20 m/s, pärast keskööd põhja poolt alates järk-järgult nõrgeneb. Õhtul pöördub tuul idakaarde. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel 0..+4°C.

Teisipäeval liigub madalrõhkkond üle Läänemere idaranniku ida-kagu suunas. Tänastel andmetel on tõenäolisem trajektoor üle Eesti. Sajab lörtsi ja vihma, päeval muutub sadu lumisemaks. Tuul pöördub põhjakaarde. Õhutemperatuur on öö hakul 0..+3, hommikuks langeb suuremal osal alla 0°C, vaid Eesti lõunaservas võivad veel plusskraadid püsida, päeval 0..-3°C, vaid Eesti edela- ja lõunaservas võib olla üle 0°C.

Kolmapäeva öösel liigub üle Eesti kõrgrõhuhari, sajupilved hõrenevad ja läänekaare tuul nõrgeneb üürikeseks. Õhutemperatuur on -2..-7°C. Päeval läheneb Skandinaaviast uus madalrõhkkond, tuul pöördub kagusse ja tugevneb. Lõuna paiku hakkab Lääne-Eestist alates lund sadama, õhtul muutub sadu tihedaks ja tuleb sekka lörtsi, saartel ka vihma. Õhutemperatuur on 0..-3, Saaremaal kuni +1°C.

Neljapäeval liigub madalrõhkkond üle Läänemere ja toob saju, mis sõltuvalt liikumistrajektoorist on kas vesisem või lumisem. Kui madalrõhkkond üle Soome lahe suundub, toob see meile vihma ja lörtsi. Kui madalrõhkkond üle Eesti lõunaserva suundub, siis sajab lörtsi ja lund. Mõlema variandi korral on jääb Eesti madalrõhkkonna vahetusse lähedusse ning sadu on tõenäoliselt tihe. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel suurema tõenäosusega -1..-5°C, Lõuna-Eestis 0°C ümber või kraad-paar plusspoolel.

Reede öösel liigub üle Eesti kõrgrõhuhari. Ilm on suurema sajuta ja rahulik. Õhutemperatuur on -3..-8, kohati langeb alla -10°C. Päeval jõuab Läänemere õhuruumi uus madalrõhkkond ja taas on küsimus selle liikumistrajektooris. Kui põhja poolt survet avaldav külm õhumass ülekaalu jääb, siis kaldub madalrõhkkond Põhja-Läti kohale. Sel juhul saame juurde tihedat lund ja õhutemperatuur on -5°C ümber. Kui madalrõhkkonnal ookeanilt kaasatoodud soe jõulisema energia annab, siis läheb ilm taas sulale.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid