Kiitsak kirjutas ühismeedias, et tornjas-sakmelised kihtrünkpilved annavad märku, et inversioonikiht laguneb – see on tavaliselt enne äikest ohu märk. Õhk on tema sõnul väga niiske.

Õhutemperatuur tõusis Kiitsaku sõnul täna 31 kraadini, Ida- ja Lõuna-Eestis 33 kraadini. Meremõjuga rannikul oli kohati 19–25 kraadi.

Frontaalvöönd kulgeb diagonaalis üle Läänemere ja Soome ning liigub väga aeglaselt ida poole. Atmosfäär pulbitseb energiast ja see on väga ohtlik, märkis sünoptik.

„Kui õhtupoole hakkab külm front merelt saartele ja mandrile lähemale liikuma, siis on võimalik uute äikesepilvede areng (nii saartel kui ka mandril), aga tõenäoliselt mitte igal pool. Äike on pigem lokaalne, ent võib kiiresti intensiivseks muutuda ja sellisel juhul on ohuks tugevad vihmavalingud, tuulepuhangud ja rahe enam kui 2 cm läbimõõduga,“ selgitas ta.

„Mõned ilmamudelid näitavad ka hiidrahe võimalust ja eeskätt Ida-Eestisse. Pole täielikult välistatud ka mujal piirkondades. Ilmamudelid näitavad nii leebemaid kui ka karmimaid stsenaariume. Igal juhul tuleb päeva teises pooles ilmarindel toimuvat väga hoolikalt jälgida, sest atmosfääri praegune seisund on üsna kurjakuulutav – kuum ja niiske õhumass ning merelt aegamisi lähenev külm front.“

Rünk- ja rünksajupilved on hakanud kujunema nii Lätis kui ka Eestis. Esimesed äikesed on taas tekkinud Kuramaal, teatab Kiitsak ühismeedias.