Kuu keskmine õhutemperatuur tuleb normist, mis on 2,4-4,6 kraadi, madalam.

Kõige külmem on ilm kuu esimesel poolel. Valitsevad põhjakaare tuuled kannavad Eestisse aeg-ajalt külmemat õhku lisaks. Tsüklonid liiguvad Eestist mööda ikka kas lõuna või ida poolt ning nende servast kandub meile lumepilvi. Tsüklonite kaugenemisel tõusva õhurõhu foonil taevas selgineb ja öösiti langeb õhutemperatuur -10 kraadi ümbrusse. Päikeselistel päevadel soojeneb õhk kiiresti ja temperatuuri ööpäevane käik võib olla enam kui 20 kraadi.


Kuu teises kolmandikus muutub ilm heitlikumaks. Tekivad soodsamad tingimused Atlandi tsüklonite jõudmiseks Põhja-Euroopasse, mis toovad ookeanilt kaasa sooja. Kuid tsüklonite kaugenemisel võib kujunevas loodevoolus esineda ka lühiajalisi külma sissetunge.

Sooja ja külma vaheldumisega kaasnevad sajud tulevad alla nii lume, lörtsi kui vihmana. Pikaajalisi rohkeid sadusid tõenäoliselt siiski ei tule ja kogu kuu lõikes on sademeid oodata normi piires, kohati vähem (norm 28…39 mm).

Kuu viimasel kolmandikul tungib soe jõulisemalt Läänemere ümbrusse. Päevane õhutemperatuur tõuseb 10 kraadi ümbrusse, mõnel päeval üle 15 kraadi. Üksikute külmalainete korral langeb aga öine õhutemperatuur lühiajaliselt alla null kraadi.