Riigi ilmateenistus hoiatab, et täna puhub Eesti veekogudel tugev kagu- ja lõunatuul: merel puhanguti 15 m/s ja Peipsi järvel 8 kuni 12 m/s. Maale ilmateenistus praegu tuulehoiatust andnud ei ole, küll aga tasub päris tormiseks tuuleks valmis olla neljapäeval-reedel ja nädalavahetusel.

Kui ilma erinevaid nüansse vaadata, siis ilmateenistuse nädalaprognoosi järgi on eesootav öö kõrgrõhkkonna mõjul laialdaselt selge taeva ja sajuta ning mõõduka lõunatuulega. Päeval laieneb madalrõhkkonna serv üle Läänemere ja saju võimalus suureneb. Tuul pöördub edelasse ja on mõõdukalt tugev. Õhutemperatuur on öösel -1 kuni 3, rannikul ja saartel kuni 5, päeval 3 kuni 7 kraadi.

Neljapäeval katab Eestit madalrõhkkonna lõunapoolne serv. Kohati sajab vihma. Puhub mõõdukas edelatuul, hommikuks saartel ja rannikul tugevneb. Hommikul ja päeval on ka sadu laialdasem, õhtupoolikul vihmahood lakkavad. Tuul pöördub läände ja loodesse ning ulatub puhanguti 15 m/s, rannikul 18 m/s, õhtul nõrgeneb järk-järgult. Õhutemperatuur on 2 kuni 6 kraadi, pärastlõunal langeb.

Reedel liigub üle Eesti väike kõrgrõhuhari ja ilm on suurema sajuta. Tuul puhub läänekaarest ja on mõõdukas, õhtu poole pöördub edelasse ja tugevneb uuesti, survestajaks Skandinaavia põhjaaladele jõudev uus madalrõhkkond. Õhutemperatuur on öösel -2 kuni 3, päeval 0 kuni 5 kraadi.

Laupäeval liigub madalrõhkkond Põhja-Skandinaaviast Soome ja selle lõunaserva mööda liiguvad üle Eesti sajupilved, vihma sekka võib ka lörtsi tulla. Edelatuul on tugev puhanguid 14, rannikul 18 m/s, õhtul pöördub läände. Õhutemperatuur on öösel -1 kuni 4, päeval 3 kuni 6 kraadi.

Pühapäeval võib lund tuisata

Pühapäeval suundub madalrõhkkond edasi Venemaale ja selle järel pöördub Eestis tuul loodesse. Samal ajal tugevneb Skandinaavia kohal kõrgrõhkkond ja kahe rõhuala vastasseis survestab õhurõhuvälja ning jätkub tuule tugevnemine, päeva peale on loode- ja põhjatuule puhanguid 15, rannikul 20 m/s, õhtupoolikul võib veel tugevam olla. Aeg-ajalt sajab vihma ja lörtsi, õhtul enam lund. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni 5 kraadi, päeva jooksul langeb.

Esmaspäeval püsib madalrõhkkond Venemaal ja Skandinaavia kohal kõrgrõhkkond ning nende kahe rõhuala piirimail lõõtsub öösel ikka tugev loode- ja põhjatuul. Aeg-ajalt sajab lund ja lörtsi. Päeval on sajuhooge hõredalt ja tuul annab tasapisi järele. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni -4, rannikul kuni 2, päeval -2 kuni 1 kraadi.