Ilmateenistuse andmetel katab kolmapäeval Venemaad mitmeosaline madalrõhuala ja selle lääneserv ulatub üle Eesti. Sajuhooge on öösel harva, päeval arenevatest rünksajupilvedest tuleb laialdaselt sajuhooge nii vihma kui lumekruupidena. Põhjakaare tuul nõrgeneb sisemaal 2 kuni 5, rannikul ulatub veel kuni 8 meetrini sekundis. Õhutemperatuur langeb öösel sisemaal -1 kuni -5 kraadini, meretuulega rannikul on kuni +3 kraadi, päeval tõuseb 3 kuni 8 kraadini.

Neljapäeval madalrõhkkonna mõju tasapisi väheneb ja öö on valdavalt sajuta ning rahulik. Selgineva taeva all langeb õhutemperatuur sisemaal kuni -5 kraadini, meremõjuga rannikul on kuni +3 kraadi. Päeval on külmale õhumassile iseloomulikult tingimused soodsad rünksajupilvede arenguks. Kord siin, kord seal tuleb sajuhooge nii vihma kui lumekruupidena. Tuul pöördub läänekaarde ja on võrdlemisi nõrk. Õhutemperatuur tõuseb 6 kuni 9 kraadini, sajuhoogude all langeb temperatuuri 3 kraadi ümbrusse.

Reedel tugevneb kõrgrõhkkonna mõju. Öö on sajuta ja nõrga loodetuulega. Päeval võib üksikutes kohtades hoovihma tulla. Läänekaare tuul veidi tugevneb. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni -4, meremõjuga rannikul kuni +3, päeval 9 kuni 11, meretuulele avatud rannikul kuni 6 kraadi.

Laupäeval kandub kõrgrõhkkond Venemaale ja selle servas on Eestis öö selge ja sajuta. Päeval areneb küll pilverünki, aga saju tõenäosus on siiski väike. Tuul pöördub lõunakaarde ja on võrdlemisi nõrk. Õhutemperatuur on öösel -3 kuni +3, päeval 10 kuni 14, meretuulele avatud rannikul kuni 7 kraadi.

Pühapäeval püsib kõrgrõhkkonna ülekaal. Öö on taas selge. Päeval lisandub pilvi ja suuremal osal on ilm sajuta. Eesti lääne- ja põhjaservas pole vihmahood välistatud. Tuul muutub tuntavamaks. Õhutemperatuur on öösel 0 kun +5, päeval 12 kuni 15, meretuulele avatud rannikul kuni 7 kraadi.

Esmapäeva jooksul tõenäoliselt toimub ilmamuutus. Madalrõhulohk ühes sajuhoogudega liigub üle Eesti ja selle järel pöördub tuul järk-järgult põhjakaarde ning algab külmema õhu sissetung. Õhutemperatuur on öösel 2 kuni 7, sisemaal võib kohati nulli kraadi lähedale langeda, päevasooja on veel 12 kuni 15 kraadi, pärastlõunal hakkab õhutemperatuur langema.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid