Tänaseks lubab Riigi Ilmateenistus sajuta ilma. Madalrõhkkond eemaldub, õhurõhk tõuseb ja kõrgrõhkkond tugevneb. Puhub nõrk edalatuulja õhtul pöördub tuul alates Edela-Eestist lõunasse ja kagusse. Õhutemperatuur on läänekaare tuulele avatud rannikul kuni 12 kraadi. Päeval tõuseb temperatuur kuni 20 kraadi, kuid rannikul on jahedam.

Öö möödub kõrgrõhuharjas selge ja kuivana. Ida- ja kagutuul tugevneb hommikul 5-12 m/s. Õhutemperatuuri lubatakse homseks on 8 kuni 12 kraadi. Päeval läheneb Läänemere lõunavete kohalt madalrõhulohk. Ennelõunal on veel pilvi hõredalt ja ilm sajuta. Keskpäeva paiku Edela-Eestist alates pilved tihenevad ja pärastlõunal jõuavad Saaremaale vihmapilved, mis levivad õhtul edasi Hiiumaale ja mandri lääneserva. Õhutemperatuur on 20 kuni 23 kraadi, saarte rannikul kuni 14 kraadi.

Neljapäeva öösel liigub madalrõhulohk ühes vihmasadudega Mandri-Eesti kohale, samal ajal saartel saab sadu läbi. Idakaare tuul rahuneb ja pöördub hommikuks läänepoolsetes maakondades läänekaarde. Õhutemperatuur on 10 kuni 14 kraadi. Päeva jooksul eemaldub madalrõhulohk Peipsi ümbrusse taha. Sajab hoovihma ja on äikese võimalus. Tuul on muutliku suunaga ja enamasti nõrk, äikese ajal on tugevamaid puhanguid. Õhusooja on 18 kuni 19 kraadi, sajuhoogude all ja meremõjuga rannikul 12 kuni 13 kraadi.

Reede öösel madalrõhuvöönd ühes sajuhoogudega eemaldub. Päevaks saab ülekaalu nõrk kõrgrõhuväli, mis aga ilma sajuta hoida ei suuda. Hoovihmasid võib olla laialdaselt, pole välistatud ka äike. Tuul on nõrk, öösel valdavalt läänekaarest, päeval on muutliku suunaga. Õhutemperatuur on öösel 7 kuni 12, päeval 14 kuni 19 kraadi.

Laupäeva öö on sajuta ja rahulik. Päeval läheneb Läänemerelt uus madalrõhkkond, mille liikumistrajektoorist oleneb sajupilvede ulatus ja levik. Eilsetel andmetel liigub madalrõhkkond Läti poole ning meil sajab vihma põhiliselt Eesti edela- ja lõunaosas, mujal on saju võimalus väike. Idakaare tuul tugevneb. Õhutemperatuur on öösel 7 kuni 12, päeval 17 kuni 21 kraadi, jahedam on meremõjuga rannikul.

Pühapäevane ilm sõltub madalrõhkkonna edasisest liikumiskiirusest. Aeglase liikumise korral võib sajuvöönd üle Eesti kaarduda. Õhuvoolu kiirenemisel muudab järgnev kõrgrõhuhari ilma kuivemaks. Õhumass on aga mõõdukalt soe ning öised minimaalsed ja päevased maksimaalsed näidud sõltuvad pilvkattest. Praegustel andmetel on öösel 7 kuni 12, päeval 16 kuni 21 kraadi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid