Riigi ilmateenistuse andmetel on pärastlõunaks oodata Lääne-Eesti saartel äikest, tugevat vihmasadu ning kiireid tuulepuhanguid. Õhtu saabudes levivad äikesevihmad üle Eesti läänest itta. Äiksega kaasnevaid vihmahooge hinnatakse tugevaks – 12 tunni jooksul oodatakse 30 mm või enam sademeid. Üle Eesti püsib kiirete pilvealuste tuulepuhangute (20-25 m/s) ning ka rahe oht. Ilmateenistus ei välista trombi tekke võimalust.

Eesti Ilmateenistuse hoiatuste kaart
Eesti Ilmateenistuse hoiatuste kaardi tähised

Soome Ilmateenistuse meteoroloog Jari Tuovinen ennustab Soomele pärastlõunal samuti kasvavat tormiohtu – iseäranis valvas tuleb olla Uusimaal, Kymenlaaksol ja Lõuna-Karjalas (ehk Soome kaguosas ja lõunarannikul).

Meteoroloogi sõnul on torm tulnud üle Läänemere Poolast, kus temperatuur tõusis üle 30 kraadi ning sadas kuni 6-sentimeetriseid raheteri. Tormise ilma tõttu on Poolas murdunud ka palju puid. „Sellist temperatuuri meile ei tule ega ka päris sellist riski- ja ohutaset,“ sõnab Tuovinen Ilta-Sanomatile, leevendades inimeste kartusi. Õhtuks lubatakse Soomes tuult, mille kiiruseks prognoositakse kuni 25 meetrit sekundis.
Soome meteoroloogide kaardil on näha, et torm katab ka Eestit.