Saju olek on algul lumi, kuid läheb üle lörtsiks ja vihmaks. Teetemperatuurid langevad enne tormi veel miinusesse. Ilmateenistuse valvesünoptik ütles Delfile, et sadu jõuab saartele öösel kella 2-3 paiku, mandrile Lääne-Eestisse 5-6 paiku ning sisemaale 8-9 paiku.

Ööl vastu homset on oodata ka -1 kuni -6 kraadi, seega peab hommikul liigeldes olema ettevaatlik.

Riiklik ilmateenistus ütleb oma prognoosis, et homme jõuab uus aktiivne madalrõhkkond Norra merele ja laieneb üle Skandinaavia Läänemerele. Öösel on mandril ilm veel sajuta. Saartel hakkab pärast keskööd lörtsi ja vihma sadama ning hommikul jõuab sadu lume ja lörtsina mandrile.

Kagutuul tugevneb hommikuks puhanguti 15, saartel ja rannikul 20 m/s. Õhutemperatuur on -1..-6, saartel 0..+3°C. Päeval sajab mandril lund ja lörtsi, saartel ja läänerannikul vihma, sekka ka lörtsi. Pärastlõunal lääne poolt alates muutub sadu harvemaks. Puhub väga tugev kagutuul. Õhutemperatuur tõuseb saartel ja läänerannikul +1..+6, mandri sisealadel -1..+1°C-ni.

Reedel püsib kõrgetesse õhukihtidesse ulatuv madalrõhkkond Norra ranniku lähistel, serv ulatub üle Läänemere. Öösel sajab mõnes kohas vihma, sisealadel ka lörtsi. Puhub väga tugev kagutuul, öö hakul on rannikul veel puhanguid 20 m/s, pärast keskööd annab pisut järele. Õhutemperatuur on +2..+7, Ida-Eestis on öö hakul 0°C ümbruses. Päeval sajab kohati vähest vihma, õhtul muutub saartest alates sadu laialdasemaks ja tihedamaks. Lõunatuul veidi nõrgeneb ja puhangud ulatuvad rannikul 14 m/s. Õhutemperatuur on +3..+4°C-st idapoolsetes maakondades kuni +6..+8°C-ni Lääne-Eestis.

Laupäeva öösel liigub üle Eesti aktiivne madalrõhulohk. Ilm on vihmane. Puhub taas väga tugev kagutuul, puhanguid on 15, rannikul 18 m/s, pärast keskööd pöördub saartest alates edelasse ja jääb veidi nõrgemaks. Päeval liigub üle Eesti lauge kõrgrõhuhari ja saju võimalus on väike. Edelatuul ulatub põhjarannikul veel puhanguti 14 m/s. Õhtuks tuul nõrgeneb ja pöördub kagusse. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel +2..+7°C.

Pühapäeval jõuab kiires edelavoolus uus madalrõhkkond Läänemere õhuruumi. Tänastel andmetel liigub keeris Kesk-Euroopast üle Läänemere põhja. Eestisse toob see ööks tihedat lörtsi ja vihma. Idakaare tuul tugevneb. Päevaks tuleb madalrõhkkond Saaremaa ja Hiiumaa lähistele ning sadu jätkub vihmana. Puhub tugev lõuna- ja kagutuul. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel +2..+6°C.

Esmaspäeval madalrõhkkond kaugeneb. Öö hakul on veel vihmahooge laialdaselt. Pärast keskööd saju võimalus väheneb. Tuul pöördub läänekaarde ja jääb nõrgemaks. Õhutemperatuur on -1..+4°C. Päeval tuleb vaid üksikutes kohtades tiba vihma. Puhub mõõdukas lõuna- ja edelatuul. Õhutemperatuur on +1..+5°C.

Teisipäeval muutub Venemaa kohal kõrgrõhuala pisut tugevamaks ja laieneb Balti riikide idapiiri ümbrusse. Samal ajal üle mere Skandinaaviale suureneb juba uue läheneva madalrõhkkonna surve. Kahe rõhuala piirimail sajab meil vahete-vahel lörtsi ja vihma. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -1..+1, rannikul kuni +3, päeval 0..+2, rannikul kuni +4°C.

Kolmapäeval püsib piiripealne seis idapoolse kõrgrõhkkonna ja lääne poolt tugevamat survet avaldava madalrõhkkonna vahel. Kagutuul tugevneb. Öösel on kohatisis sajuhooge, päeval muutub lume- ja lörtsisadu laialdasemaks. Õhutemperatuur on öösel -2..+1, rannikul kuni +3, päeval -1..+1, rannikul kuni +3°C.