Teisipäeval taganeb kõrgrõhkkond veidi lõuna poole ning üle Skandinaavia ja Soome liikuva madalrõhulohu tõttu on lühiajaliselt pilvi enam, kuid sadu meile ei jõua. Tuul pöördub põhjakaarde ja üürikeseks vahetub õhumass pisut jahedama vastu. Õhutemperatuur on öösel 3 kuni 8, päevasooja on 7 kraadist põhjarannikul 15 kuni 19 kraadini sisemaal.

Kolmapäevast alates saab Läänemere ümbruses määravaks kõrgrõhuala, mis ulatub maapinnalt kuni troposfääri kõrgemate kihtideni (vähemalt 10 kuni 12 km kõrguseni). Ilm on sajuta kuni nädala lõpuni ja tõenäoliselt ka uue nädala alguses.

Kolmapäev on selge ja kuiv. Puhub mõõdukas, Soome lahe rannikul võrdlemisi tugev idakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 2 kuni 7, päeval 15 kuni 18 kraadi, meremõjuga rannikul kuni 8 kraadi.

Neljapäeva öö on selge, päev üksikute pilverünkadega, aga ikka sajuta. Puhub mõõdukas idakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 3 kuni 8 kraadi, päeval 17 kuni 21 kraadi, meremõjuga rannikul kuni 10 kraadi.

Reedel tõmbub kõrgrõhkkond pisut Venemaa poole, sest Skandinaaviast avaldab survet madalrõhkkond. Ilm püsib sajuta ja võrdlemisi selge taevaga, kuid kagu- ja idatuul tugevneb päeva peale veidi. Õhutemperatuur on öösel 4 kuni 9 kraadi, päeval 19 kuni 22 kraadi, meremõjuga rannikul on jahedam.

Laupäeval madalrõhkkonna surve väheneb ning idakaare tuul nõrgeneb. Kõrgrõhkkonna võimsus suureneb taas ning ilm on sajuta ja selge taevaga. Õhutemperatuur on öösel 5 kuni 10 kraadi, päeval 19 kuni 23 kraadi, meremõjuga rannikul on jahedam.

Pühapäev tuleb rahulik. Päeva peale tekib pilverünki, aga ilm püsib kuivana. Õhutemperatuur on öösel 5 kuni 10 kraadi, päeval 20 kuni 24 kraadi, meremõjuga rannikul on jahedam.

Esmaspäeval koondub Skandinaavia põhjaaladele uus kõrgrõhkkond ja selle servas jätkub Läänemere ümbruses kuiva ilma periood. Tuul on nõrk. Õhutemperatuur on öösel 6 kuni 11 kraadi, päeval 20 kuni 22 kraadi, meremõjuga rannikul on jahedam.