Reede öö hakul kiirustab kõrgrõhuhari üle Eesti ja selle järel läheneb merelt madalrõhulohk. Öö hakul on sajuta, selgem ja mõõduka läänekaare tuulega ilm. Õhutemperatuur langeb 0°C-st Eesti idapoolses osas kuni +5°C-ni mandri lääneosas, saartel ja läänerannikul on kuni 9°C.

Pärast keskööd lääne poolt alates pilvisus tiheneb ja hakkab vihma sadama, hommikuks laieneb sadu üle Eesti. Edela- ja lõunatuul tugevneb 5-10, puhanguti 15, saartel ja läänerannikul 18 m/s. Samala ajal tekib Skandinaavia mäestiku ületanud madalrõhulohus uus osatsüklon, mis liigub päevaks Botnia lahe põhjatippu ning selle lõunaservas on meil enamasti pilves ilm ja sajab vihma.

Pärastlõunal saartest alates pilvisus hõreneb ja sajuhooge on harvem. Puhub lõuna- ja edelatuul puhanguti 15, saartel ja läänerannikul 20, Soome lahe ääres kuni 25 m/s, õhtul tuul veidi nõrgeneb. Õhutemperatuur tõuseb pärastlõunaks 11..14°C-ni, Ida-Eestis on ennelõunal paar-kolm kraadi alla 10°C.

Laupäeval (6.10) kaugeneb madalrõhkkond Koola poolsaare taha ja selle tuulises edelaservas ulatuvad meil edela- ja läänetuule puhangud 14, saartel ja rannikul 18 m/s. Tänastel andmetel on taevas on selgem ja ilm sajuta paraku vaid Põhja-Eestis, lõuna poole lisandub läänevoolus niiskust ja vihmahoogude võimalus on võrdlemisi suur. Õhutemperatuur on öösel 6..11, päeval 11..13, Valga- ja Võrumaal võib tõusta 15°C-ni.

Pühapäeva (7.10) öösel tõmbub madalrõhkkonna serv eemale, tuul rahuneb. Mõnes kohas sajab hoovihma. Päeval läheneb Läänemere lõunavete poolt madalrõhkkond, liigub õhtuks Läti kohale ja laieneb üle Eesti. Vihmapilvede vöönd kandub enam Põhja-Eesti kohale ja lõuna pool saju võimalus väheneb. Tuul pöördub idakaarde, õhtul kirdesse ja tugevneb puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on öösel 4..9, rannikul on kuni 11°C, päeval 7..10, Lõuna-Eestis kuni 14°C.