Reede öösel on Eesti kohal korraks kõrgrõhuhari ja ilm on suurema sajuta, kuid juba hommikuks jõuab Läänemerele madalrõhulohk ja saartele ning Loode-Eestisse jõuab lumesadu. Päeval areneb Soome lõunaosa kohal osatsüklon, mis liigub Eestisse ning lumesadu laieneb üle maa, saartel ja Lääne-Eestis läheb sadu üle lörtsiks ja vihmaks. Öösel pöördub tuul läänekaarde, päeval tugevneb korraks edelatuul rannikul puhanguti 15 meetrit/sekundis õhtuks pöördub uuesti loodesse ja nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel -7 kuni -12 kraadi vastu hommikut tõuseb saartel ja Lääne-Eestis -2 kuni +1 kraadini päeval tõuseb Ida-Eestis -1 kuni -7, Lääne-Eestis 0 kuni +3 kraadini. Esineb suur libeduseoht.

Laupäeva liigub madalrõhkkond Eestist üle Läti lõunasse. Öösel sajab laialdaselt lund, lääne pool ka lörtsi ja vihma, päeval sajab kohati vähest lund. Põhjakaare tuul tugevneb hommikuks 7-12, rannikul puhanguti 17 meetrit/sekundis õhtuks nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel Lääne-Eestis -1 kuni +3, Ida-Eestis 0 kuni -4 kraadi hommikuks langeb kõikjal miinuspoolele, päeval jätkab langemist -1 kuni -7 kraadini

Pühapäev on üle Eesti kiirustava kõrgrõhuharja mõjul enamasti sajuta ja karge. Öösel kirdetuul nõrgeneb, päeval pöördub lõunakaarde ja on nõrk. Õhutemperatuur langeb öösel -4 kuni -11 kraadini ja päeval ei tõuse.

Esmaspäeval öö esimene pool on sajuta, kuid pärast keskööd jõuab merelt Eestisse järjekordne madalrõhulohk, mis päeval liigub üle Eesti. Varahommikul jõuab saartele sajuala. Sajab lund ja lörtsi, päeval liigub lumesadu kagusse ning pärastlõunal loode poolt alates lakkab. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur langeb öösel -8 kuni -13 kraadini vastu hommikut tõuseb saartel ja Lääne-Eestis 0 kuni-4 kraadini, päeval tõuseb Ida-Eestis -4 kuni -7, Lääne-Eestis -2 kuni +2 kraadi. Libeduseoht on suur!

Teisipäeval suureneb Norra merelt Skandinaaviasse liikuva madalrõhkkonna surve. Tuul pöördub loode kuni -8, saarte rannikul kohati 0 kraadi päeval -3 kuni +2 kraadi.

Kolmapäeval liigub see madalrõhkkond Soome keskosa kohale ja madalrõhuala lõunaserv katab Eesti. Sajab lund ja lörtsi, saartel ja rannikualadel ka vihma. Puhub tugev edelatuul. Õhutemperatuur on öösel ja päeval -2 kuni +2 kraadi.