Homme läheneb Poola rannikult rahulik madalrõhulohk ja sunnib kõrgrõhkkonda tagasi tõmbuma. Öö hakul jõuavad lumepilved ja laienevad kiiresti üle Eesti. Ennelõuna lisab lund, pärastlõunal sajupilved hõrenevad. Puhub mõõdukas kagu- ja idatuul. Õhutemperatuur on öösel mandril -10 kuni -15 kraadi, saartel -5 kuni -9 kraadi, ennelõunal oluliselt ei tõuse, õhtupoolikul langeb võrdlemisi kiiresti.

Pühapäeval on üürikeseks tugevam kõrgrõhuvöönd. Lumehooge on kohati ja valdavalt on need nõrgad. Tuul on enamasti nõrk. Õhutemperatuur on öösel -17 kuni -22, sisemaal langeb kohati -27ni, päeval -12 kuni -17, kohati kuni -20 kraadi, kus laht ja meri veel jäävaba, seal on pisut pehmem.

Esmaspäeval tugevneb Soome kohal kõrgema rõhuga ala ja laieneb öösel üle Eesti, päeval jääme selle läänepoolsesse serva. Ilm on sajuta. Öö on vaikne, päeval suureneb Taani poolt madalrõhkkonna surve ja saartest alates hakkab kagutuul tugevnema ning keerutab pinnatuisku. Õhutemperatuur on öösel -17 kuni -22, sisemaal langeb kohati -25 kraadi ümbrusse, päeval -11 kuni -16, Saaremaa rannikul kuni -10 kraadi.

Teisipäeval liigub madalrõhkkond Gotlandi lähistele ja selle serv laieneb üle Läänemere. Öösel sajab siin-seal lund ja tugevas kagutuules teeb ka tuisku. Päeval muutub lumesadu tihedamaks, aga kagutuul peaks veidi järele andma. Õhutemperatuur on saartel -5 kuni -10, mandril -11 kuni -16, hommikuks veidi tõuseb, päeval -5 kuni -8 kraadi, meremõjuga rannikul on veidi kõrgem.

Kolmapäeval liigub madalrõhkkond piki merd Soome poole ja selle servas sajab aeg-ajalt lund, Eesti lääneservas võib sekka ka lörtsi tulla. Päeva peale muutuvad sajuhood harvemaks. Tuul on mõõdukas ja puhub lõunakaarest. Õhutemperatuur on öösel -3 kuni -8, saarte rannikul võib 0 kraadi lähedale tõusta, päeval 0 kuni -3, saartel võib pisut üle 0 kraadi tõusta.

Neljapäeval on tõusva õhurõhu foonil sadusid hõredamalt. Tuul on nõrk. Õhutemperatuur on öösel -2 kuni -7, selgineva taeva all langeb -10 kraadi ümbrusse, päeval 0 kuni -4 kraadi.

Reede öösel on veel siin-seal lumehooge, päev tuleb kõrgrõhuvööndi all suurema sajuta. Lõunakaare tuul on nõrk, vaid saartel võib pärastlõunal tugevamaks tõusta. Õhutemperatuur on öösel -3 kuni -8, kohati -10 kraadi, päeval -1 kuni -5 kraadi.