Kolmapäeval kaugeneb madalrõhkkond Barentsi merele, aga selle lääneserva mööda pääseb põhjakaarest külm takistusteta lõuna poole liikuma. Niiskust tuleb ka juurde. Siin-seal sajab hoovihma, tihedamad on sajuhood rannikulähedastes maakondades, sisemaale jõudes muutuvad pilved õhemaks ja sajuhulk on väiksem ja mõni paik võib ka kuivalt läbi saada. Õhutemperatuur on öösel 2 kuni 7 kraadi, maapinnal võib nulli lähedale langeda, päeval 10 kuni 14 kraadi. Puhub mõõdukas põhjakaare tuul, üksnes rannikul on võimalikud puhangud kuni 13 m/s.

Neljapäeval on tõusva õhurõhu foonil sajuhooge hõredamalt ja harvem, sagedamini võib vihma saada Lääne-Eesti. Loode- ja põhjatuul on mõõdukas õhtuni, siis tugevneb Lääne-Eesti rannikualadel puhanguti 14, saartel 17 m/s. Õhutemperatuur on öösel 1 kuni 6 kraadi, maapinnal langeb kohati 0 kuni -2 kraadini, rannikul jääb üle 10 kraadi, päeval on 9 kuni 12 kraadi.

Reedel liigub madalrõhulohk Soomest kagusse ja riivab ka Eestit. Sajuhooge on enam Ida-Eestis, lääne pool hõredamalt, aga vihma sekka võib ka lörtsi sadada. Tugev loode- ja läänetuul annab päeva peale järele. Õhutemperatuur on öösel 2 kuni 7 kraadi, maapinnal pole välistatud langus nulli lähedale, rannikul jääb üle 10 kraadi, päeval 7 kuni 11 kraadi.

Laupäeva öö hakul on kõrgrõhuharja mõjul vaid mõne üksiku vihmahooga. Läänekaare tuul on mõõdukas. Õhutemperatuur on öösel mandri sisealadel -1 kuni 5 kraadi, öökülmaohton kõige suurem idapoolsetes maakondades. saartel ja läänerannikul 5 kuni 11 kraadi. Päeval liigub Skandinaavia põhjaaladele madalrõhkkond ja laieneb servaga Läänemere äärde. Vihmasadu jõuab juba hommikuks saartele ja päeva peale laieneb üle Eesti. Pärastlõunal saartel pilved juba hõrenevad ja saju võimalus väheneb. Edelatuul tugevneb hommikul, pärastlõunal pöördub saartest alates läände ja on ikka tugev. Õhutemperatuur tõuseb 10 kuni 14 kraadini, idapoolsetes maakondades on suurem osa ajast alla 10 kraadi.

Pühapäeval tugevneb kõrgrõhuhari. Öö hakul sajupilved eemalduvad. Päev on selgema taevaga ja sajuta. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 7 kuni 12, rannikul kuni 14, päeval 14 kuni 19 kraadi.

Esmaspäeval ulatub kõrgrõhkkonna serv ikka Eesti kohale ja hoiab sajupilved eemal. Edela- ja läänetuul võib mõõdukalt tugev olla. Õhutemperatuur on öösel 7 kuni 12, rannikul kuni 15, päeval 15 kuni 19 kraadi.

Teisipäeval jääb Eesti idapoolse kõrgrõhkkonna ja lääne poolt survet avaldava madalrõhkkonna piirimaile. Kohati sajab hoovihma. Puhub tugev edelatuul. Õhutemperatuur on öösel 7 kuni 12, rannikul kuni 15, päeval 15 kuni 19 kraadi.