Laupäeval jõuab Põhjamerelt madalrõhuala idaserv meieni. Edasi saabuvad lääne- ja edelavoolus Atlandilt madalrõhkkonnad, mis jäävad Läänemeremaade kohale toppama, sest nende edasist kiiret liikumist itta takistab Venemaa stoiline kõrgrõhuala. Lähiaja ilm on valdavalt sajune ja tuuline.

Laupäeval (28.09) taandub kõrgrõhkkond Venemaa poole, aga selle lääneserv hoiab öö ja ennelõuna veel sajuta. Samal ajal läheneb merelt madalrõhulohk ja sellega seotud vihm jõuab pärastlõunaks Edela-Eestisse. Kagutuul tugevneb ja pärastlõunal ulatuvad tuuleiilid saartel ja läänerannikul 15, lühiajaliselt 17 m/s, õhtul pöördub tuul saartel edelasse. Õhutemperatuur on öösel 2..6, Kagu-Eestis pole välistatud 0°C, rannikul on kuni 12°C, päeval 12..15°C.

Pühapäeval (29.09) ulatub Põhjamerelt "kahepealine" madalrõhuvöönd Soome, haarates enda mõjuvälja ka Baltimaad. Öö on sajune, ennelõunal on vihmahood nõrgemad, päeval uuesti tihedamad ja tugevamad. Mõõduka tugevusega tuul pöördub päevaks kõikjal kagust edelasse, rannikul ulatuvad puhangud 15 m/s. Õhutemperatuur on öösel 7..12, päeval 12..15°C.

Esmaspäeval (30.09) koondub madalrõhuala kese Läänemeremaade kohale. Meil sajab aeg-ajalt vihma, öösel harvemalt, päeval laialdasemalt. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 7..11, päeval 11..14°C.

Teisipäeval (1.10) liigub madalrõhkkonna kese Soome kohale ja süveneb. Eestis selle lõunaservas on ilm sajune ja tuuline. Lisaks vihamale sajab paiguti ka lörtsi. Edela- ja läänetuul tugevneb hommikuks lahtedes puhanguti üle 20, mandril päeval 17 m/s. Õhutemperatuur on nii öösel kui päeval 6..11°C.

Kolmapäeval (2.10) jääme Soome kohal oleva madalrõhkkonna ja üle Leedu ja Lätti itta kiirustava osatsükloni vahele. Meil sajab kohati, suurema tõenäosusega Lõuna-Eestis, hoovihma. Edela- ja läänetuul järk-järgult nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 2..7, rannikul kuni 11, päeval 10..12°C.

Neljapäeva (3.10) öösel areneb Stockholmi lähistel uus madalrõhkkond ja päevaks liigub see Läänemerele. Kohati sajab hoovihma, suurem on sajuvõimalus Lääne-Eestis. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 1..6, rannikul kuni 11, päeval 9..12°C.

Reedel (4.10) teeb ilma Läänemere kohal nõrgenev madalrõhuala ja hoovihma sajab kohati. Puhub mõõdukas idakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 0..+5, rannikul 6..11, päeval 7..11°C.