Ilmateenistus juhib tähelepanu, et täna on Kesk- ja Ida-Eestis teeolud 0 kraadi lähedase õhutemperatuuri ja tiheda saju tõttu halvad.

Homme lisandub Lääne-Euroopat katva madalrõhkkonna serva mööda Läänemere äärde soojemat õhku, mis on ka võrdlemisi niiske ning meil sajab vahetevahel vihma, laialdasemalt on sadusid öö hakul ja taas õhtupoolikul. Tuul puhub öösel läänekaarest, päeval valdavalt edelast ning puhanguid on rannikul kuni 14 m/s. Taevas püsin enamasti pilvine ja õhutemperatuur on suurema osa ööpäevast +2 kuni +7 kraadi, vaid vastu hommikut võib Harjumaa idaosas, Viru- ja Jõgevamaal selgimisi olla ning siis termomeetrinäidud -1 kuni +1 kraadini langeda.

Pühapäeval (20.12) madalrõhkkonna mõju väheneb ja idapoolne kõrgrõhkkond muutub pisut tugevamaks. Vihmapilved eemalduvad idapiiri taha ning hommik ja päev on peamiselt sajuta, taevasse tekib ka selgemaid laike. Puhub võrdlemisi tugev lõuna- ja edelatuul. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni +5, päeval 0 kuni +3, saartel kuni +5 kraadi.

Esmaspäeval tõmbub Venemaa kõrgrõhhkond pisut tagasi, seda Läänemerelt läheneva madalrõhulohu survel, mis kannab kaasas soojemat õhku. Öösel ja ennelõunal on mandril vaid üksikuid sajuhooge. Saartele jõuab keskpäeva paiku tihedamaid sajupilvi, mis pärastlõunal mandrile jõuavad ja edasi sisemaa suunas liiguvad. Õhtul sajab laialdaselt lörtsi ja vihma, idapoolsetes maakondades saju algul ka lund. Puhub tugev lõuna- ja edelatuul. Õhutemperatuur on ööpäeva jooksul Lääne-Eestis 0 kuni +3, saartel tõuseb pärastlõunal +5 kraadini, Tallinn-Pärnu joonest ida poole -2 kuni +1 kraadi, õhtul tõuseb.

Teisipäeval läheneb Taani väinade poolt uus madalrõhkkond ja selle lohk jõuab päeval Läänemerele. Surve Läänemere ümbrusele suureneb ning lõuna- ja kagutuul paisub veel tugevamaks. Öö hakul on lörtsi- ja vihmapilvi enam Eesti idaservas, saartel tibab vihma, pärast keskööd on sajuhooge hõredalt. Hommikul lähenevad saartele uued vihmapilved ja laienevad ennelõunal mandri lääneossa ning pärastlõunal Peipsini, sisemaal tuleb sadu enamasti lörtsina alla. Õhutemperatuur on ööpäevaringselt 0 kuni +3, saartel kuni +5 kraadi.

Kolmapäeval (23.12.2020) liigub madalrõhkkond üle Skandinaavia Soome poole ja selle serva mööda lisandub meile taas soojemat ja niiskemat õhku. Tihedaist sajupilvedest sajab öösel saartel ja läänerannikul lörtsi ja vihma, sisemaal lörtsi, ida pool ka lund. Hommikuks muutub ka Ida-Eestis sadu vesisemaks ja eemaldub siis idapiiri taha. Tuul on tugev, puhub lõunast, pöördub aga saartest alates edelasse. Õhutemperatuur on öö hakul saartel ja läänerannikul +2 kuni +5, sisemaal -1 kuni +2 kraadi, pärast keskööd järk-järgult tõuseb. Päev tuleb kaugeneva madalrõhkkonna järel vaid üksiku nõrga vihmahoo, võrdlemisi tugeva edelatuule ja pehme ilmaga, õhutemperatuur on +2 kuni +6 kraadi.

Öö vastu jõululaupäeva on kõrgema õhurõhu foonil üksiku nõrga vihmasabinaga. Tuul nõrgeneb ja pöördub lõunakaarde. Õhutemperatuur on öö hakul kõikjal plusspoole, pärast keskööd langeb sisemaal -1 kuni +1, saartel ja läänerannikul +3 kraadini. Samal ajal läheneb Läänemere lõunavete kohalt uus madalrõhkkond, mis tänastel andmetel peaks päeval kena kingitusena Leedu-Läti piiri poole suunduma ning Eesti oma jahedamasse põhjaserva jätma. Sel juhul jõuab meile sadu, mis päeva peale vihmast-lörtsist enam lumisemaks muutub ja maa valge kihiga katab. Tuul pöördub idakaarde. Õhutemperatuur on sisemaal 0 kraadi lähedane, saartel ja rannikul on kuni +3 kraadi, õhtu on sisemaal -1 kuni +1 kraadi piires, rannikul veel plusspoolel.

Jõuluööl (25.12) liigub madalrõhkkond edasi Venemaale ja jõulu esimesel pühal Peipsi taha ning lisab meile põhiliselt lörtsi ja lund, öösel veel sekka ka vihma ning seda eelkõige Eestis lääne- ja lõunaserva. Tuul pöördub põhjakaarde ja tugevneb. Õhutemperatuur on öösel -2 kuni +1, rannikul kuni +3, päeval Lääne-Eestis 0 kuni +2, idapoolsetes maakondades 0 kuni -2 kraadi.

Praeguse trendi kohaselt jätkab järgnevate päevade ilm miinuskraadidega ja lund peaks ka lisaks tulema.