Üksikutes kohtades näitasid inimeste termomeetrid isegi -27 kraadi, vahendab Ilmateenistus. Ametlikest meteoroloogiajaamadest oli kõige külmem Jõgeval -24,6. See näit jääb praegu ka käesoleva talve uueks külmarekordiks. Näiteks Valgas mõõdeti -24,3 kraadi.

Võrdluseks tasub märkida, et lõunanaabrite juures Jelgavas mõõdeti hommikul -31 kraadi.

Täna on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab nõrka lund, pärastlõunal saju tõenäosus suureneb. Puhub läänekaare tuul 2-8 m/s. Õhutemperatuur on pärastlõunal -3 kuni -9, Kagu-Eestis kuni -11 kraadi.

Nädala esimene poolt tuleb veel karge, kuid lääne poolt suureneb madalrõhkkondade surve ning ilm muutub Läänemere ääres tuuliseks. Murdepunktiks kujuneb just kolmapäev, kui lääne poolt jõuab madalrõhkkond ühes tihedama lume, lörtsi ja vihmasajuga. Suureneb jäiteoht. Madalrõhkkonnaga saabub ka soojem õhumass.

Nädala teises pooles jätkub läänepoolsete madalrõhkkondade surve. Õhumass on juba soojem. Tuul puhub enamasti edelast ja lõunast ning on üsna tuntav. Päevasel ajal on õhutemperatuur üldiselt plusspoolel, öösiti langeb sisemaal veidi alla 0 kraadi. Lumikatte paksus järk-järgult väheneb.

Praeguse pildi kohaselt kestab sula nädalavahetuseni, kuid on lootust, et pärast seda naasevad taas miinuskraadid.