Teisipäeval liigub üle Eesti kõrgrõhuhari. Kohatisi sajuhooge on veel öö hakul, siis taevas selgineb. Loodetuul on veel üsna tugev. Õhutemperatuur langeb sisemaal kraad-kolm alla 0 kraadi, rannikul on mahedam. Päev on õhukese pilvekihiga ja laialdasema sajuta. Pärastlõunal tõmbub Eesti lääneservas pilvisemaks ja õhtul jõuab saartele ka vihm. Tuul puhub läänekaarest ja on võrdlemisi rahulik, õhtul pöördub Lääne-Eestis lõunasse ja hakkab tugevnema. Õhutemperatuur 4..9 kraadi.

Kolmapäeval jõuab aktiivne madalrõhkkond Norra rannikule, edasi Botnia lahe äärde ja laieneb jõuliselt üle Skandinaavia ja Läänemere ning tõstab meil öösel lõuna- ja kagutuule tugevaks. Sadu laieneb Eesti lääneservast Peipsi äärde, sisemaal võib algul ka lörtsi tulla, aga siis läheb kiiresti vihmaks üle. Päev on vihmane ning väga tugeva lõuna- ja edelatuulega. Öine miinimum langeb öö hakul idapoolsetes maakondades veel alla 0 kraadi, lääne pool on 2..7 kraadi piires, hommikuks tõuseb. Päeval algab soojema õhumassi sissetung ja Lääne-Eestis tõusevad termomeetrinäidud 10..13 kraadini, ida pool piirduvad 2..7 kraadiga, aga sealgi õhtuks tõuseb.

Neljapäeval kaugeneb madalrõhkkond Lapimaa poole, aga selle lõunaserv katab Läänemere ümbrust. Öösel sajab sagedasti vihma, päeval on sajuhooge harvem. Puhub väga tugev edelatuul. Õhutemperatuur on öösel 10 kraadi ümber, päevased maksimumid tõusevad 12..15 kraadini.

Reedel kandub madalrõhkkonna raskuspunkt Venemaa põhjaalade poole, aga selle läänepoolne serv katab kogu Põhja-Euroopat. Eesti kohale kandub vihmahooge. Puhub väga tugev lõuna- ja edelatuul. Õhutemperatuur on ööpäevaringselt 5..10 kraadi piires.

Laupäeval ulatub Venemaa põhjalade kohal tiirleva madalrõhkkonna edelaserv veel Läänemere äärde. Tuul pöördub edelast läände ja loodesse, algab jaheduse sissetung ning vihmahoogude sekka tuleb kohati kas lörtsi või lumekruupe. Õhutemperatuur on öösel 0..+5, rannikul paar-kolm kraadi enam, päeval 5..8 kraadi.

Pühapäeval madalrõhkkond eemaldub Venemaale ja tõusva õhurõhu foonil saju võimalus väheneb, aga kohatiste sajuhoogude võimalust välistada ei saa. Loodevoolus lisandub külma ja öine õhutemperatuur on -2..+3 kraadi piires, vaid rannikul jääb üle 5 kraadi, päeval 3..7 kraadi.