Öine õhutemperatuur langeb laupäeva ööl -5 kraadi ümbrusse, tuulele avatud rannikul jääb 0 kraadi lähedale, päeval tõuseb +2 kuni +7 kraadini.

Pühapäeval kõrgrõhkkonna ainuvõim tugevneb. Taevast võib laiguti katta õhuke kõrgete pilvede kiht, aga ilm on sajuta ning tuul vaibub. Õhutemperatuur langeb öösel -2 kuni -8, sisemaal kohati -12 kraadini, päeval kerkib +2 kuni +8 kraadini.

Esmaspäeval ja teisipäeval jääb kõrgrõhkkond Eesti lähistel väheliikuvaks. Ilm on sajuta, rahulik ning laialdaselt on taevas selge.

Teisipäeval võib Saare- ja Pärnumaal pilvisemaks tõmbuda, aga suuremat sadu tänastel andmetel tulemas pole. Ööd on karged õhutemperatuuriga alla -5 kraadi, päeval tõusevad termomeetrinäidud päikese kaasabil +3 kuni +9 kraadini.

Maailma keskmine temperatuur 12.03.2022

Kolmapäeval kõrgrõhuala nõrgeneb ja taevas muutub pilvisemaks ning saartel võib ka veidi vihma sadada. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur langeb öösel 0 kuni -6°C-ni, päeval kerkib +2 kuni +5 kraadini ja kus taevas selgem, seal +8 kraadini.

Neljapäeval tugevneb uuesti kõrgrõhkkonna mõju ja taevas selgineb. Tuul on nõrk ja valdavalt idakaarest. Õhutemperatuur langeb öösel -2 kuni -7, päeval kerkib +2 kuni +8 kraadini.

Reede on kõrgrõhkkonna vahetus läheduses vaikne ja laialdaselt selge taevaga. Õhutemperatuur langeb öösel -3 kuni -9 kraadini, päeval kerkib +3 kuni +9 kraadini.

Sünoptik Kairo Kiitsak kirjutas sotsiaalmeedias, et pärast väga sajust ja heitlikku veebruarit saame kokkuvõttes üsna kuiva ja stabiilse märtsi. "Päikese kaasabil muutuvad päevad kevadiselt soojaks," kirjutas Kiitsak.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid