Alanud nädal toob kuni 24 soojakraadi, ent rohkelt vihma

 (2)
Vihmane pühapäeva hommik
Vihmane pühapäeva hommikFoto: Andres Putting

Ilmateenistuse andmetel püsib järgneval nädalal temperatuur igapäevaselt üle 20 kraadi, kuid mõnel päeval võib ka sadada.

Homme laieneb Venemaalt Eesti kohale kõrgrõhkkonna serv. Ilm on 75 protsendilise tõenäosusega sajuta. Tuul nõrgeneb ja pöördub läänekaarest idakaarde. Õhutemperatuur on öösel 2 kuni 7, rannikul 10 kraadi lähedal, maapinnal langeb nulli ümbrusse. Päeval on sooja 17-22 kraadi sooja.

Kolmapäeva öösel on Eesti kohal kõrgrõhkkonna lääneserv. Ilm on sajuta ja rahulik. Õhutemperatuur on 7 kuni 12 kraadi. Päeval suureneb lõuna poolt madalrõhkkonna surve ja kõrgrõhkkonna mõju väheneb. Pilvisus tiheneb ja Kagu-Eestist levib vihmasadu põhja-kirde suunas. Ida- ja kirdetuul tugevneb puhanguti 14 m/s, õhtul võib Soome lahel veel veidi tugevam olla. Õhutemperatuur on 18 kuni 23 kraadi.

Neljapäeval liigub madalrõhulohk üle Eesti. Sajab hoovihma, on äikest ja saju tõenäosus on 50-75 protsenti. Tuul pöördub idakaarest edelasse ja on sisemaal nõrk, rannikul aga mõõduka tugevusega. Õhutemperatuur on öösel 9 kuni 14, päeval 19 kuni 23. Saartel ja läänerannikul on soojakraade kuni 16 kraadi.

Reede öösel on lühiajaliselt mõjusam kõrgrõhuhari. Ilm on suurema sajuta ja rahulik. Päeval liigub Kesk-Euroopast Läänemere äärde "lõunatsüklon". Keskpäeval hakkab Lõuna-Eestis vihma sadama, pärastlõunal laieneb sadu üle Eesti ja muutub intensiivseks, võib olla äikest. Õhtul on tiheda saju tõenäosus üle Eesti 75%, kohati kuni 90%. Idakaare tuul paisub tugevaks. Õhutemperatuur on öösel 9 kuni 13, päeval 19 kuni 24 kraadi.

Seotud lood:

Laupäeval liigub madalrõhkkond Läänemerelt edasi Soome. Öö hakul sajab tihedat vihma, keskööst alates tuleb sadu hoogudena ja alles õhtul jääb harvemaks. Tuul puhub öösel idast ja kagust, päeval pöördub edelasse ja on väga tugev. Õhutemperatuur on 13 kuni 17 kraadi, päeval saju vaheaegadel tõuseb mõnes kohas paar-kolm kraadi kõrgemale.

Pühapäevaks madalrõhkkond eemaldub ja veidi kõrgema õhurõhu foonil on kohatisi sajuhooge. Saju tõenäosuseks on 25-50 protsenti. Öösel puhub tugev edelatuul, päeval nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 8 kuni 13, päeval 18 kuni 23 kraadi.

Esmaspäeval liigub üle Eesti järgmine madalrõhulohk. Sajab hoovihma. Puhub tugev edela- ja läänetuul. Õhutemperatuur on öösel 8 kuni 13 ja päeval 16 kuni 21 kraadi.