Algav nädal tõotab tulla kuivem ja soojem

 (4)
Uuel nädalal on valdavalt vahelduva pilvisusega ilm.
Uuel nädalal on valdavalt vahelduva pilvisusega ilm.Foto: Eero Hänninen

Uus nädal toob öösiti veel miinuskraade, kuid päevased temperatuurid tõusevad ning taas on ka lootust päikest näha, selgub Riigi Ilmateenistuse prognoosist.

Esmaspäeval muutub Skandinaavia kohal madalrõhkkond aktiivsemaks ja laieneb Läänemerele. Venemaa lääneserva mööda aga liigub põhja poole madalrõhuvöönd. Nende vahel kujuneb Eesti kohale kitsas nõrk kõrgrõhuvöönd.

Öösel ulatub tõenäoliselt Ida-Eestisse sajuvöönd ühes vihma ja lörtsiga, päev on aga olulise sajuta. Tuul on võrdlemisi nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur on öösel -3 kuni 2, rannikul kuni 5 kraadi, päeval 9 kuni 14 kraadi.

Teisipäeval (7.05) püsib vastasseis lääne ja ida pool valitseva madalrõhkkonna ning üle Eesti kulgeva kõrgrõhuvööndi vahel. Lõunakaarest tuleb niiskust ning siin-seal sajab vihma, saju tõenäosus on suurem idapoolsetes maakondades. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur on öösel 1 kuni 6, päeval 7 kuni 12 kraadi.

Kolmapäeval (8.05) peaks tugevnev kõrgrõhkkond ilma suurema sajuta ja rahuliku hoidma. Õhutemperatuur on öösel -1 kuni 2 kraadi, meremõjuga rannikul kuni 5 kraadi. Päeval on sooja 10 kuni 15 kraadi.

Neljapäeval (9.05) jääb kõrgrõhkkonna serv Eesti kohale ning ilm on sajuta, aga tugevneva idakaare tuulega. Õhutemperatuur on öösel -1 kuni 4 kraadi, päeval 12 kuni 16 kraadi.

Reedel (10.05) kõrgrõhuvöönd nõrgeneb. Lõunakaarest lisandub soojemat ja niiskemat õhku. Vihma võimalus suureneb. Puhub võrdlemisi tugev idakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -1 kuni 2 kraadi, meremõjuga rannikul kuni 5 kraadi. Päeval on sooja 12 kuni 16 kraadi.