DELFI FOTOD: Nädala lõpus maha sadanud lumi on toonud uhkeima lumekasuka Võru- ja Harjumaale

 (10)

Täna hommikul mõõdeti enim lund Võru- ning Harjumaal. Ilmaprognoos annab lootust, et kuni pärastlõunani võib lumelisa tulla. Keskpäevast alates tuleb eelkõige rannikualadel arvestada tugevamate tuulepuhangutega.

Täna kella 10 seisuga oli lumekatte paksus Võrumaal Tuulemäel 11 sentimeetrit, Harjumaal Kehras ning Vanakülas 9 sentimeetrit. Vaata lisaks lumekaardilt:

Lumekate Eestis Foto: Riigi Ilmateenistus

Nädala lõpus eri Eesti paigus maha sadanud lumele võib täna lisa tulla: lubatakse lund ja lörtsi, külma on kuni -4 kraadi. Pärastlõunal sajuhood hõrenevad, alates keskpäevast on oodata tugevad ida- ja kirdetuult eelkõige rannikualadel.

Alates keskpäevast puhanguti 14-17 meetrini sekundis tugevnenud ida- ja kirdetuul esineb Soome lahe idaosas, Soome lahe lääneosas, Läänemere põhjaosas, Väinamerel ja Liivi lahe põhjaosas.

Seotud lood:

Peipsi järvel tugevneb ida- ja kirdetuul 8-10, õhtuks puhanguti 12 meetrini sekundis.

Esmaspäeval laieneb kõrgrõhkkond Venemaa põhjaalade kohalt üle Soome Skandinaaviasse ja selle edelaserv ulatub Läänemere äärde. Üksikutes kohtades sajab veidi lund. Puhub tugev ida- ja kirdetuul. Õhutemperatuur on öösel -3 kuni -8, Ida-Eestis kuni -12, päeval -5 kuni -10 kraadi.

Teisipäev tuleb kõrgrõhkkonna servas sajuta. Ida- ja kagutuul nõrgeneb. Eesti kohale kandub kirdevoolus külma juurde ja selgineva taeva all langeb õhutemperatuur -10 kuni -16, Ida-Eestis -20 ümbrusse, päeval tõuseb -7 kuni -12-ni, idaservas võib jääda -15 lähedale.

Kolmapäeval külma kõrgrõhkkonna mõju suureneb. Ilm on sajuta ja rahulik. Õhutemperatuur on -10 kuni -16, Ida-Eestis võib ikka -20 kraadini langeda, päeval tõuseb -5 kuni -10 kraadini.

Neljapäev püsib kõrgrõhuvööndi mõjul sajuta ja rahulik. Õhutemperatuur on öösel -7 kuni -12, Lõuna-Eestis langeb -15 ümbrusse, päeval tõuseb -2 kuni -7 kraadini.

Reedel katab kogu Põhja-Euroopat suur kõrgrõhuala ja selle servas on Eesti ilm sajuta ja rahulik. Õhutemperatuur on öösel -5 kuni -10, selgema taeva all kohati kuni -14, päeval -2 kuni -7 kraadi.