Ega tali taeva jää! Uuel nädalal hakkab sadama lund, oodata on ka pakast

 (24)
Uisutajad Väikesel Viigil
UisutajadFoto: Oliver Tsupsman

Veebruarikuus jõudis lõpuks pärale ka talveilm: uuel nädalal langeb temperatuur kuni viieteistkümne külmakraadini, lisaks hakkab üle Eesti sadama ka lund.

Pühapäeval tugevneb Skandinaavia kohal kõrgrõhkkond, Venemaale jõuab lõuna poolt aktiivne madalrõhkkond. Kahe rõhuala piirimail paisub kirdetuul tugevaks, sisemaal puhanguti 12, rannikul 15, päeval kuni 18 m/s. Üle Eesti libisevatest lumepilvedest sajab kohati kerget lund, kuid Hiiumaa ja ka mandri põhjarannikul tuleb lahe kohal lisanduva pilvemassi tõttu tihedama sajuga arvestada. Õhutemperatuur on -4 kuni -8 kraadi, Eesti ida- ja lõunaosas võib temperatuur kümne külmakraadi ümbrusse langeda.

Esmaspäeval kahe rõhuala vastasseis püsib ja kirdetuul on jätkuvalt tugev. Kohati sajab lund, päeval on lumehoogusid enim Ida-Eestis. Õhutemperatuur on -5 kuni -10 kraadi.

Teisipäeval kaldub nõrgeneva madalrõhkkonna serv Eesti kohale. Siin-seal sajab kerget lund. Öösel puhub veel võrdlemisi tugev kirdetuul, päeval nõrgeneb ja puhub põhjakaarest. Õhutemperatuur on -5 kuni -10 kraadi, sisemaal võib selgineva taeva all temperatuur öösel -13 kraadini langeda.

Kolmapäeval jääme hääbuva madalrõhkkonna mõjusfääri. Vahete-vahel sajab kerget lund. Tuul on nõrk. Õhutemperatuur on öösel -8 kuni -12, sisemaal võib -15 kraadi lähedale langeda, päeval on -5 kuni -10 külmakraadi.

Neljapäeval jääb Läänemere kohale nõrk madalrõhuvöönd ja selle servas sajab siin-seal lund. Tuul püsib nõrgana. Õhutemperatuur on öösel -7 kuni -12, sisemaal selgema taeva all võib -15 kraadi ümbrusse langeda, päeval on õhutemperatuur -2 kuni -7 kraadi.

Reedel tugevneb kõrgrõhkkonna mõju ja suuremat sadu ei tule. Tuul puhub idakaarest. Õhutemperatuur on öösel -9 kuni -14, sisemaal võib temperatuur langeda alla -15 kraadi, päeval on külma -5 kuni -10 kraadi.

Täna hommikuks oli enim lund maha sadanud just Põhja-Eestis. Kehras mõõdeti lumikatte paksuseks 20 sentimeetrit:

Allikas: kuvatõmmis Riigi Ilmateenistuse kodulehelt