Hobisünoptik Kairo Kiitsak: klassikalist rannailma juuli lõpus loota ei maksa

 (35)
Suvi rannas
Suvi rannasFoto: Anni Õnneleid

Kuigi suvel on ilmaga seotud artiklitest läbi jooksnud, et juuli lõpus või augusti hakul võib Eestis kuumalainet oodata, siis vähemasti praegu paistab, et nõnda ei lähe.

Käesoleval nädalal on päikesepaisteline ilm vaheldunud vihmahoogudega. Kairo Kiitsak räägib Delfile, et selline tujutsev ilm kestab nüüd laupäevani. "Laupäeva õhtuks rahuneb ilm maha. Seejärel tugevneb kõrgrõhuala ja lõunavool toob siia kiiresti veidi soojema õhumassi. Sooja on oodata sel pühapäeval 19-24 kraadi."

Kiitsak lisab, et kuu viimasel nädalal on rõhuväli muutlik, kuid praeguse nädalaga võrreldes tuleb ilm ikkagi märksa soojem. "Ma ütleks, et sellist klassikalist rannailma - temperatuur 30 kraadi kanti ning taevas lõõmab vaid päike - juuli lõpus loota ei maksa."

Ta nendib, et on ka vihmahooge. "Tsüklonite serva mööda jõuab Skandinaavia poolt aeg-ajalt ikka siia vihmasadusid. Mina ütleks, et ilmal pole midagi viga. Vähemalt ei pea kuu lõpus õues olles hambad ristis värisema," on ta ise optimistlik.

Kas augusti hakul on ehk siiski oodata ka kuumemat ilma? Kiitsak sõnab, et veel on vara öelda, aga praeguste andmete kohaselt on šansid pigem väikesed.