Homme läheb vihmaseks ja tuuliseks


Homme läheb vihmaseks ja tuuliseks
Foto: Tanel Meos

Lähipäevadel ähvardab meid vihm ja tuul. Madalrõhkkondi jätkub vähemalt sama kauaks kui ilmateenistuse nädalaprognoosigi.

Homme on madalrõhkkond ikka aktiivne ja laieneb jõulisemalt üle Soome lahe. Öö on suurema sajuta, üksnes Eesti lõunapiiri lähistel on väike hoovihma võimalus. Hommikupoolikul pilvisus tiheneb ja Põhja-Eestis hakkab vihma sadama. Pärastlõunal muutub sadu laialdaseks. Üksnes Lääne-Eesti saartel ja Liivi lahe ääres on vihma võimalus väiksem. Lääne- ja loodetuul on öösel üürikeseks nõrgem, päeval tugevneb ja 7-12, puhanguti 15, saartel ja rannikul 18 m/s, õhtul on looderannikul veel tugevamate tuuleiilide võimalus. Õhutemperatuur on öösel 9..10°C-st sisemaal 15°C-ni rannikul, päeval 13..18°C, saarte sisealadel võib kraad-paar kõrgemale tõusta.

Reedel eemaldub madalrõhkkond Valge mere poole, kuid Eesti jääb ikka selle edelaserva. Öösel sajab enamasti Põhja- ja Ida-Eestis hoovihma. Päeval on kohatiste sajuhoogude võimalus Kirde-Eestis ning ka Eesti edela- ja lõunaservas. Puhub tugev lääne- ja loodetuul, puhanguid on rannikul kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on öösel 9..15, päeval 18..22°C.

Laupäeval madalrõhkkond nõrgeneb, kuid selle äärmise edelaserva mõjul on Eesti kohal õhumass endiselt ebapüsiv. Öö on enamasti sajuta, kuid päeval arenevatest rünksajupilvedest on sajuhoogude ja äikese võimalus taas suurem. Lääne- ja loodetuul on mõõdukas. Õhutemperatuur on öösel 9..12, rannikul kuni 15, päeval 19..22°C.

Pühapäeval liigub üle Eesti lauge kõrgrõhuhari. Öö on sajuta, päeval arenevatest rünksajupilvedest tuleb kohati hoog vihma. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 9..12, rannikul kuni 15, päeval 19..23°C.

Esmaspäeval ööks taevas selgineb ja ilm on enamasti sajuta. Kuid juba hommikuks läheneb merelt madalrõhulohk ja saartel hakkab vihma sadama. Päevaks laieneb sadu üle Mandri-Eesti. Kuid kiire edela-läänevool tagab juba õhtul ilma järk-järgulise paranemise - alates saartest pilvisus hõreneb ja sadu lakkab. Tuul puhub lõunakaarest. Õhutemperatuur on öösel 9..13, päeval 17..21, Ida-Eestis kuni 23°C.

Teisipäeval madalrõhkkonna mõju väheneb, öö hakul tihedam sajupilvede mass eemaldub. Päeval on selgemaid laike enam. Kuid kohapeal arenevate rünksajupilvede tõttu hoovihma võimalusega arvestama peab. Edelatuul võib võrdlemisi tugev olla. Lisandub soojemat õhku ja temperatuur on öösel 10..15, päeval 19..24°C.

Kolmapäeva öösel on saju võimalus väiksem. Hommikuks aga läheneb juba uus madalrõhulohk ja tõenäoliselt kandub sajupilvi ka meile. Õhutemperatuur on öösel 10..15, päeval 17..21°C.