Iga päevaga aina kevadisemaks: nädalavahetusel tuleb kuni 17 kraadi sooja


Rekordiliselt soe ilm Tartus 09.04.18
Rekordiliselt soe ilm Tartus selle nädala esmaspäevalFoto: Anni Õnneleid

Kui täna küündivad temperatuurimaksimumid 11 plusskraadini, siis nädalavahetusel lausa 17 soojapügalani. Uue nädala alguses läheb küll korraks jahedamaks, kuid seejärel pöörab õhutemperatuur taas tõusule.

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt tuleb tänane päev kõrgrõhkkonna servas sajuta ning mõõduka kirde- ja idatuulega, vaid saartel on puhanguid 12 m/s. Õhutemperatuur langeb öösel -1 kuni -5 kraadini, päeval tõuseb aga 8 kuni 11 kraadini, meretuulega rannikul on kuni 6 kraadi.

Neljapäeval ja reedel jääb Põhja-Euroopa kohale kõrgrõhkkond ja Eesti selle servaalale. Lõuna poolt survet avaldava madalrõhkkonna tõttu püsib idakaare tuul mõõdukana. Õhutemperatuur on öösiti -4 kuni +1, päeval 10 kuni 14, meretuulega rannikul kuni 7 kraadi.

Laupäeval säilitab kõrgrõhkkond tõenäoliselt ülekaalu ja ilm püsib sajuta. Saartel siiski vastu õhtut pilved tihenevad ja hakkab vihma sadama. Puhub mõõdukas idakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -2 kuni +3, päeval 14 kuni 17, meretuulega rannikul kuni 7 kraadi.

Pühapäeval lisandub madarõhkkonna servast vihmapilvi. Tuul pöördub läänekaarde ja on mõõdukas. Õhutemperatuur on öösel +3 kuni +8, päeval 11 kui 14, jaheduse aeglasemal pealetungil võib veel paar-kolm kraadi kõrgemale tõusta, meretuulega rannikul kuni 7 kraadi.

Esmaspäeval madalrõhkkonna mõju nõrgeneb ja päeva peale saju võimalus väheneb. Tuul pöördub põhjakaarde ja ilm jaheneb. Õhutemperatuur on öösel +2 kuni +7, päeval 7 kuni 12 kraadi, Lõuna-Eestis võib paar-kolm kraadi kõrgemale tõusta.

Teisipäeval tugevneb kõrgrõhkkond ja ilm on enamasti sajuta. Põhjakaare tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni +5, päeval 10 kuni 14 kraadi, meretuulega rannikul on ikka jahedam.