Ilm peaks rõõmustama nii puhkajaid kui põllumehi: suvised soojakraadid ja veidi sademeid

 (9)
Pilved
PilvedFoto: Andres Putting

Kui juulikuu esimene pool oli tihedate vihmahoogudega, siis ilmateenistuse andmetel püsib nüüd mõnda aega suhteliselt soe ning väheste sademetega ilm.

Esmaspäev tuleb vahelduva pilvisusega, kohati sajab hoovihma, võib olla äikest. Puhub valdavalt põhjakaare tuul 1-7 m/s. Õhutemperatuur on 19 kuni 24 kraadi.

Teisipäev tõotab tulla kohati pilvine ja mitmel pool sajab ka hoovihma. Taas võib olla äikest. Puhub kirde- ja põhjatuul 1-7 m/s. Kuid sooja on täitsa piisavalt - õhutemperatuur jääb 18 ja 23 kraadi vahele.

Kolmapäeva on pilves ja selgimistega. Mitmel pool sajab hoovihma, on äikest. Puhub põhjakaare tuul 2-8 m/s. Sooja on jällegi kuni 23 kraadi.

Kuu keskpaiku liigub üle Soome madalrõhuala ja selle lõunaserv võib ulatuda ka üle Eesti ja muuta ilma sajusemaks. Juuli teine pool tuleb suviselt soe, kuu viimane veerand sagedaste hoovihmadega.

Kuu tervikuna kujuneb keskmiselt õhutemperatuurilt normilähedaseks ja jääb 16,9 ja 18 soojakraadi vahele. Sademeid tuleb normi piires, kuid sajuhulgad on paiguti väga erinevad.