Ilm püsib sügiseselt jahedana, öösiti on miinuskraadid


Ilm püsib sügiseselt jahedana, öösiti on miinuskraadid
Foto: Sven Arbet

Riigi ilmateenistuse värske prognoosi kohaselt püsib ilm järgnevatel päevadel sajuta, kuid sügiseselt jahe. Nädala lõpupoole muutuvad ka tuulepuhangud tavapärasemast karmimaks.

Teisipäeval ja kolmapäeval ulatub üle Eesti Venemaal paikneva kõrgrõhkkonna loodeserv. Ilm on valdavalt sajuta. Läänemerel suureneva madalrõhkkonna mõju tõttu jätkub lõuna- ja kagutuule tugevnemine. Tingimused muutuvad soodsamaks pilvede hajumiseks ning õhutemperatuur langeb öösel -4..+1, meretuulega rannikul kuni +6°C-ni, päeval 3..8°C.

Neljapäeval püsib Euroopa ja Venemaal põhjaosas kõrgrõhuala ning Kesk-Euroopat katab ikka madalrõhuala ning Eesti jääb kahe rõhuala piirimaile. Ilm on enamasti sajuta, kuid võrdlemisi tugeva ida- ja kagutuulega. Õhutemperatuur öösel 0..-4, rannikul kuni +6°C, päeval 3..6°C.

Reedel saab Kesk-Euroopasse liikuv madalrõhkkond energiat lisaks ning suurendab survet Läänemere poole. Puhub tugev ida- ja kagutuul. Õhutemperatuur on öösel -3..+2, saarte rannikul kuni +6°C, päeval 2..7°C.

Laupäeval ja pühapäeval jätkub Kesk-Euroopa poolt madalrõhkkonna tugev surve Läänemere ümbrusele. Samal ajal Põhja-Euroopa kohal püsib võimas suurtesse kõrgustesse ulatuv kõrgrõhuala. Kahe rõhuala vastasseisu tõttu puhub tugev ida- ja kagutuul, puhanguid on 12 , saartel kuni 16 m/s. Olulist sadu ei tule. Õhutemperatuur on öösel -3..+1°C, selgema taeva all võib veel paar-kolm kraadi madalamale langeda, saarte rannikul on kuni +6°C, päeval 2..7°C.

Esmaspäeval kahe rõhuala vastasseis veidi leeveneb ning kagu- ja idatuul nõrgeneb. Olulist sadu ei tule. Õhutemperatuur on öösel -2..+3, saarte rannikul kuni +6°C, päeval 2..7°C.