ILMABLOGI | Tugev tuul ja jäävihm on muutnud liiklemise keeruliseks, avariides on viga saanud mitu inimest

 (21)
Hea lugeja! Anna teada, kuidas on ilma- ja teeolud vihje@delfi.ee
Tuisk Saaremaal, parvlaev Hiiumaa laepaneelid
Pilt on illustreerivFoto: Irina Mägi

Riiklik imateenistus hoiatab, et täna on suur jäiteoht ning oodata on tugevaid tormituuli. Liiklusolud on keerulised.

Ilmaprognoosi kohaselt ületab tiheda saju ala Eesti peamiselt ennelõunal, sajab lund, siis lörtsi ja hiljem vihma. Lumehulk võib lõunani olla kuni viis sentimeetrit, kuid peagi see sulab kiiresti. Lumesadu raskendab nähtavust ja teeolusid.

Maanteeinfokeskuse andmetel olid varahommikul teekatted põhi- ja suurematel tugiteedel kuivad, soolaniisked või niisked. Tee- ja õhutemperatuur on praegugi valdavalt miinuses. Suureneb jäiteoht.

Politsei palub liikluses varuda aega ja kannatust - pelgalt Harjumaal on täna juhtunud kolm liiklusõnnetust, kus on ka vigastatuid.

Loe täpsemalt Delfi otseblogist:

Tormihoiatus 12. detsembril
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/valed-soiduvotted-on-pohjustanud-libedatel-teedel-64-plekimolkimist-ja-mitu-kannatanuga-liiklusonnetust?id=80470918
Maanteeinfo kell 16.00: pärastlõunal on teekatted põhi- ja suurematel tugiteedel märjad või soolamärjad. Teetemperatuurid on kohati veel allpool nulli. Põhja-Eestis on lörtsisaju tõttu sõiduradade vahel teed mitmel pool lörtsisegused ning nähtavus võib olla piiratud. Mujal Eestis sajab vihma. Ilmaprognoosi kohaselt püsib ilm õhtul ja öösel sajune, sajab nii vihma kui lörtsi. Kuigi õhutemperatuur jääb plusspoolele, langeb teepinnal temperatuur öösel alla nulli. Oodata on märgade teepindade jäätumist! Peale südaööd on jäätumise oht suur Eesti lääneosas, vastu hommikut ka mujal Eestis.
Lõuna prefektuuri politseileitnant Kaido Iste sõnul on Lõuna-Eestis juhtunud täna kolm liiklusõnnetust. Politsei palub teelolijatel sõita tähelepanelikult, pigem aeglaselt ning hoida pikivahet, meelerahu ja üksteist..
Delfi lugeja annab teada: Kundas on tee väga libe! Sajab jätkuvalt vihma.
Politsei sõnul on Harjumaal juhtunud täna rohkem kui veerandsada liiklusõnnetust. 
Tartus on Emajõgi jõudnud ka kergliiklusteele:
Sünoptikute sõnul püsib tugev tuul ja sajune ilm nädala lõpuni! Öö hakul puhub rannikul tuul puhanguti 20 m/s.
Riigi ilmateenistuse andmetel oli täna kella 12 paiku Peipsi rannikul tuul puhanguti 15,8 m/s.Kundas mõõdeti tuule kiiruseks puhanguti 17,3 m/s.
Politsei on teada andnud, et kontrollib täna Tallinnas liiklevatel sõidukitel talverehvide kasutamist. Tuletame meelde, et talverehvid on kohustuslikud alates 1. detsembrist!
Hea autojuht, enne sõidu alustamist vaata, millised on teeolud! https://www.tarktee.ee/
https://twitter.com/kalmertikerpe/status/940478434391810049
Maanteeamet annab teada: jäävihm on üle Eesti muutnud teed ohtlikult libedaks! Hetkel on suurimad probleemid Lõuna-Eestis Haanja ümbruses.
Tähelepanelik lugeja andis teada, et Mustvees on tormituul lausa nii kõva, et raputab autosid. "Minu sõiduk kõigub korralikult. Lisaks vahutavad lained," jagas lugeja muljeid Peipsi järvel kaldalt.
Teeilmakeskus hoiatab! Teetemperatuurid on suures osas veel miinuses!https://twitter.com/teeilm/status/940493593772470272
Politsei sõnul on täna hommikul Harjumaal juhtunud mitu liiklusõnnetust: https://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/avariides-on-viga-saanud-juba-mitu-inimest-lisaks-libedusele-segab-liiklejaid-ka-lortsi-ja-vihmasadu?id=80462682
Tähelepanu autojuhid! Teeolud on raskendatud! https://ilmateade.delfi.ee/uudised/hoiatav-ilmaprognoos-lumesadu-raskendab-nahtavust-ja-teeolusid-on-suur-jaiteoht?id=80461380
Riiklik ilmateenistus prognoosis käesolevaks nädalaks sajust ja tuulist ilma: https://ilmateade.delfi.ee/uudised/teeilmakeskus-hoiatab-kaesolev-nadal-tuleb-sajune-ja-tormine?id=80456404