Ilmajaam hoiatab: täna tuleb äikest ja kõva vihma

 (32)
Ilmajaam hoiatab: täna tuleb äikest ja kõva vihma
Foto: Andres Putting

Ilmajaama teatel liiguvad täna Pärnumaa lõunaosas tekkinud äikesepilved põhja poole ning pärastlõunal on mujalgi kiiresti arenevaid äikesepilvi, mis võivad tugevat sadu anda.

Äikese ajal on oodata üle 15 meetri sekundis puhuvaid iile, hoiatas EMHI.

Äikest ennustab ilmajaam ka järgnevaks neljaks päevaks. Pühapäeva hommikupoolikul sajab hoo- ja äikesevihma kohati, pealelõunal mitmel pool ning kohati on sadu tugev. Lõuna- ja edelatuul pöördub loodesse ja põhja ning puhub 2-9 meetrit sekundis. Äikese ajal on tugevamaid tuulepuhanguid üle 15 meetrit sekundis. Sooja on 28...32, saartel ja põhjarannikul 24...27 kraadi.

Esmaspäeval on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Lõuna-Eestis sajab hoovihma, võib äikest olla. Puhub ida- ja kirdetuul 5-12, rannikul puhanguti 15 meetrit sekundis. Sooja on 19..25 kraadi.

Teisipäeval on vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma ja võib äikest olla. Puhub idatuul 4-10 meetrit sekundis. Sooja on 21..27 kraadi.

Kolmapäeval on vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma ja on äikest. Puhub lõuna- ja edelatuul 4-9 meetrit sekundis, äikese ajal on tugev tuul. Sooja on 20..25, Ida-Eestis 26..29 kraadi.