Ilmaprognoos: lumevaibast võib vaid unistada! Küll aga kimbutavad lörtsihood ja külmakraadid

 (27)
29. aprill 2017
29. aprill 2017Foto: Madis Veltman

Ehkki linnadesse püstitatakse juba jõulupuid ning kaupluste vaateaknad on pühadeks valmis, pole ilmal talvemeeleolu loomisega kiiret. Ilusat valget lumevaipa oodata ei maksa, selle asemel toob nädalavahetus kuni kümme kraadi öökülma ning uuel nädalal sajab lörtsi.

Laupäeva öösel puhub tugev kagutuul, puhanguti 15 m/s. Tuul nõrgeneb alles päeva peale. Ilm on valdavalt sajuta ja ka selgema taevaga. Õhutemperatuur on ööpäevaringselt mandril 0 kuni -5, idapoolsetes maakondades võib öösel kuni -7 kraadini langeda, saartel -1 kuni +2 kraadi.

Pühapäeval agutuul nõrgeneb. Öö on veel üsna selge taevaga ja külm, õhutemperatuur langeb -3 kuni -8, Virumaal kuni -10 kraadini, üksnes kagutuulele avatud rannikul jääb üle 0 kraadi. Päeval lisandub Lõuna-Eestisse ja Peipsi ümbrusse pilvi ning kohati võib seal ka lumehelbeid langeda. Lääne pool on enam selgemat taevast. Õhutemperatuur on 0 kuni -4, saarte rannikul kuni +2 kraadi.

Esmaspäeval Ida-Eestis taevas selgineb, Lääne-Eestisse võib pilvi lisanduda, aga sadu need tõenäoliselt ei too. Puhub mõõdukas kagu- ja lõunatuul. Õhutemperatuur on mandril öösel -2 kuni -7, päeval 0 kuni -2, saartel öösel -2 kuni +1, päeval kuni +3 kraadi.

Teisipäeval püsib ilm sajuta. Kui ööks taevas selgineb, siis langeb õhutemperatuur -3 kuni -9 kraadini, saartel on -2 kuni +2 kraadi, päeval on 0 kuni -3, saartel kuni +2 kraadi.

Seotud lood:

Kolmapäeval kattub taevas pilvedega. Saartel hakkab sadama- öösel põhiliselt lörtsi, päeval ka vihma, mandril võib üksikuid kergeid lumekübemeid tulla. Puhub mõõdukas kagutuul. Õhutemperatuur on öösel mandril -1 kuni -5, idapoolsetes maakondades võib veel paar-kolm kraadi madalamale langeda, saartel -1 kuni +2 kraadi, päeval -1 kuni +2, saartel kuni +5 kraadi.

Neljapäeval jõuab Läänemere äärde madalrõhkkond ning toob kaasa soojema õhumassi ja lisab niiskust. Sadu laieneb üle Eesti - saartel sajab vihma, öösel ka lörtsi, mandril sajab lund ja lörtsi, päeval läheb lääne poolt alates samuti üle vihmaks. Tuul puhub kagust ja lõunast. Õhutemperatuur on öösel -2 kuni +1, saartel ja läänerannikul 0 kuni +5, päeval tõuseb 0 kuni +3, saartel kuni +7 kraadini.