Ilmaprognoos: uue nädala algus toob lörtsihood ning ka päeval on soojakraade õige napilt

 (29)
Ilmaprognoos: uue nädala algus toob lörtsihood ning ka päeval on soojakraade õige napilt
Foto: Ilmar Saabas

Uus nädal algab külma ilma ning lörtsihoogudega. Nädala keskel hakkab temperatuur tasapisi tõusma ja neljapäevaks lubatakse kuni 13 kraadi sooja.

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt on ööl vastu homset muutliku pilvisusega ilm. Paljudes kohtades sajab nii vihma kui lörtsi. Sisemaal puhub edela- ja läänetuul 5-12, rannikualadel loodetuul 9-15, puhanguti kuni 22 m/s. Õhutemperatuur on -1 kuni 3, rannikul kohati kuni 7 kraadi.

Homme päeval sajab aeg-ajalt vihma ja lörtsi. Sisemaal puhub edela- ja läänetuul 6-12, puhanguti 15, saartel ja rannikul loode- ja läänetuul 9-15, puhanguti kuni 23 m/s. Õhutemperatuur on 2 kuni 6, saartel kuni 8 kraadi.

Ööl vastu teisipäeva on mitmel pool lörtsi- ja vihmahooge. Puhub lääne- ja loodetuul 4-9, puhanguti kuni 15 m/s, saartel ja läänerannikul 10-15, puhanguti kuni 20 m/s, pärast keskööd nõrgeneb tasapisi. Õhutemperatuur on -2 kuni 3, rannikul kuni 7 kraadi. Ka päeval sajal vihma ja lörtsi,
õhtul jõuab saartele tihedam sajuala. Puhub loodetuul 4-9, rannikul puhanguti kuni 14 m/s, pärastlõunal nõrgeneb läänekaare tuul 3-8 m/s, õhtul pöördub Lääne-Eestis lõunasse. Õhutemperatuur on 3 kuni 8 kraadi.

Ööl vastu kolmapäeva pilvisus tiheneb. Vihmasadu laieneb üle maa, Ida-Eestis tuleb ka lörtsi. Puhub lõunakaare tuul 4-9, rannikul puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on 4 kuni 9, Ida-Eestis -2 kuni 3 kraadi. Kolmapäeva päeval sajab aeg-ajalt vihma,Kirde-Eestis võib ennelõunal sekka tulla ka lörtsi, pärastlõunal saju tõenäosus väheneb. Puhub lõunakaare tuul 3-8 m/s. Võrreldes kahe eelneva päevaga läheb soojemaks, temperatuur on 5 kuni 10 kraadi.

Ööl vastu neljapäeva sajab kohati hoovihma, puhub lõunakaare tuul 2-7 m/s. Õhutemperatuur on 3 kuni 8, saartel kuni 11 kraadi. Neljapäeva hommikul hakkab saartelt alates vihma sadama. Puhub kagu- ja idatuul 5-10 m/s, õhtul pöördub saartel loodesse. Õhutemperatuur on 8 kuni 13 kraadi.