Ilmateenistus andis äikesehoiatuse Lõuna-Eestile: sadu on kohati tugev

 (32)
Anna teada olukorrast sinu kodukohas!
Äike Vergis
Foto: Kristjan Madalvee

Äikese esimese astme hoiatus on välja antud Jõgeva maakonnas, Viljandi maakonnas, Tartu maakonnas, Valga maakonnas, Põlva maakonnas ja Võru maakonnas.

Lisaks sellele hoiatab ilmateenistus ka tugeva saju eest. Hoiatusest hoolimata on ilm siiski võrdlemisi soe.

Äikese kaart:

Teisipäeva öösel on sajuvõimalus alla 25%, kuid päeval sajab mitmel pool hoovihma ja on äikest. Saartel jääb ka päeval hoovihmavõimalus alla 25%, mandri lääneosas on 25-40% ja Ida-Eestis 75% ringi. Puhub nõrk muutliku suunaga tuul, kuid äikesega võivad kaasneda tugevad tuulepuhangud. Õhutemperatuur on öösel 13-18, päeval 22-27 kraadi.

Kolmapäeval ja neljapäeval on öösel sajuvõimalus alla 25%, kuid päeval sajab mitmel pool hoovihma ja on äikest (sajuvõimalus üle Eesti 50-75%). Puhub nõrk muutliku suunaga tuul, kuid äikesega võivad kaasneda tugevad tuulepuhangud. Õhutemperatuur on öösel 13 kuni 18, päeval 22 kuni 27 kraadi.

Reedel on võimalus, et lõuna poolt tugevnev kõrgrõhuhari ulatub Eestisse. Sellisel juhul on lootus kuivemale ilmale. Tuul on jätkuvalt nõrk. Sooja on öösel 12-18, päeval 22-26°C.

Kallis lugeja, anna teada äikesest ja selle tagajärgedest enda kodukohas. Ootame infot, pilte ja videoid aadressile rahvahaal@delfi.ee!