Ilmateenistus hoiatab: Eesti vaevleb endiselt äikeseohu käes

 (8)
Ilmateenistus hoiatab: Eesti vaevleb endiselt äikeseohu käes
Foto: Andres Putting

Riigi ilmateenistus andis täna hommikupoolikul järjekordse äikesehoiatuse.

Ilmateenistuse teatel on hommikupoolikul äikest kohati Lääne-Eestis (tõenäosus 30%), keskpäevast alates suuremas osas Mandri-Eestis (tõenäosus 50-70%).

Äikesega võivad kaasneda tugevad tuuleiilid.

Ilmateenistuse hoiatuse kohaselt jäävad äikeset puutumata vaid Põlvamaa, Võrumaa ja Valgamaa.

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt püsib nädala esimesel poolel Põhja-Euroopa kohal kõrgemates õhukihtides madalrõhuala ülekaal, Läänemere ümbrus jääb selle servaalale ning selle mõju on kord tugevam, kord nõrgem.

Kolmapäeval liigub üle Eesti väheaktiivne madalrõhulohk. Öösel on vihmahooge harva, hommikul eelkõige lääneservas ja päeval laialdaselt üle Eesti ning ka äikese tõenäosus on võrdlemisi suur. Puhub mõõdukas edelatuul. Õhutemperatuur on öösel 10..14, saartel kuni 17, päeval 18..21°C.

Seotud lood:

Neljapäeval liigub Läänemere äärde aktiivne madalrõhulohk ja selles võib tekkida iseseisev väike osatsüklon, mille prognoositav liikumistrajektoor kulgeb Gotlandilt üle Läänemere Soome edelaossa. Tõenäoliselt toob see kaasa tiheda vihma ja tuule tugevnemise. Pärast keskööd hakkab saartel vihma sadama ning lõuna- ja kagutuul tugevneb. Päevaks laieneb sadu üle Eesti, tuul pöördub edelasse ning on tugev, puhangud ulatuvad 14, saartel 17 m/s. Õhutemperatuur on öösel 10..14, saartel kuni 17, päeval 18..22°C.

Reedel õhurõhk tõuseb ning kõrgema rõhuga foon tugevneb. Ööks saju võimalus väheneb, päeval sajab siin-seal hoovihma. Puhub mõõdukas edelatuul. Õhutemperatuur on öösel 13..17, päeval 20..24°C.