Ilmateenistus hoiatab: libeduseoht püsib, uuel nädalal tõuseb väga tugev tuul!

 (10)
Ilmateenistus hoiatab: libeduseoht püsib, uuel nädalal tõuseb väga tugev tuul!
Foto: Karli Saul

Ilmateenistuse ennustuse järgi püsib lähipäevadel libeduse oht, samas annab sadu homme veidi järele. Küll aga on uuel nädalal oodata tugevaid tuuleiile lisaks juba tuttavale lörtsisajule.

Homme madalrõhkkond ühes sajupilvedega kaugeneb ja suuremal osal sisemaast saab sajuta läbi. Meretuulega rannikul tuleb hoogsadusid lörtsi ja vihmana, Eesti idaservas on kohati lörtsi- ja lumehooge. Tuul puhub põhjakaarest ja on sisemaal nõrk, rannikul mõõdukas. Õhutemperatuur on öösel 0°C lähedal (-3..+2°C), saartel kuni +6°C, päeval tõuseb 0..+3, saartel +5°C ümbrusse.

Laupäeva öösel jõuab Skandinaavia põhjatippu uus madalrõhkkond ja laieneb Läänemereni. Öösel võib üksikutes kohtades veidi lörtsi või lund pudeneda. Hommikuks jõuab Lääne-Eestisse vihmasadu. Tuul pöördub üle lääne lõunasse ja hommikul tugevneb. Õhutemperatuuri on öö hakul 0..-5°C, pärast keskööd tõuseb, saartel on kuni +4°C. Päeval liigub madalrõhulohk Eesti kohale ja toob vihma, ida poole ka lörtsi. Lõuna- ja kagutuul paisub tugevaks. Õhutemperatuur tõuseb 0..+4, Lääne-Eestis kuni +8°C.

Pühapäev tuleb madalrõhkkonna mõjusfääris vihmahoogudega, sekka võib ka lörtsi tulla. Pärastlõunal sajuhood hõrenevad. Tuul pöördub põhjakaarde ja päeval tugevneb. Õhutemperatuur on öösel 0..+4, rannikul kuni +6°C, päeval 3..7°C.

Esmaspäeval tõmbub madalrõhkkond veidi eemale, kuid selle serv katab Eestit. Ilm on hoogsadude (vihm ja lörts) ja väga tugeva loodetuulega, puhangud tõusevad tõenäoliselt 20 m/s. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel +1..+5°C, saartel paar kraadi enam.

Teisipäeval jätkab madalrõhkkond aeglast kaugenemist, kuid sajuhoogude võimalus püsib ning siis juba enamasti lumena. Väga tugev loode- ja põhjatuul annab päeva peale järele. Õhutemperatuur on öösel -1..+2, saartel kuni +5, päeval 0..+5°C.

Kolmapäeval liigub üle Eesti lauge kõrgrõhuhari. Kohati sajab lörtsi ja vihma. Üle Skandinaavia liikuv madalrõhkkond võib edelatuule tugevaks tõsta. Õhutemperatuur on öösel 0..-5, saartel kuni +3, pärast keskööd tõuseb, päeval tõuseb 4..9°C-ni.

Neljapäeval tuleb Läänemere äärde uus madalrõhkkond ning toob vihma, sisemaal sekka ka lörtsi. Lõunakaare tuul paisub väga tugevaks. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel 4..9°C-ni.