Ilmateenistus hoiatab: öösel saabuva lumesaju ja miinuskraadide tõttu on teedel suur libeduseoht!

 (3)
Talvine tee
Foto: Madis Veltman

Täna õhtul ja öösel peab liikluses olema tähelepanelik, sest seoses saabuva sajuala ja miinusteetemperatuuridega on suur oht libeduse tekkeks.

Kolmapäeval liigub madalrõhulohk üle Eesti. Öösel ja hommikul sajab sisemaal aeg-ajalt lund ja lörtsi, Eesti lääneservas ka vihma. Püsib libeduseoht.

Tuul nõrgeneb ja puhub valdavalt läänekaarest, saartel võivad loode- ja põhjatuule puhangud 14, pole välistatud 17 m/s ulatuda. Päeva peale tõusva õhurõhu foonil sajuhood hõrenevad. Tuul pöördub kõikjal loodesse ja põhja ning ulatub rannikul puhanguti 14, saartel kuni 17 m/s. Õhutemperatuur on öö hakul Lääne-Eestis -2..+2, saarte rannikul paar kraadi enam, ida pool -1..-4, hommikuks tõuseb sisemaal 0..-2, saartel ja läänerannikul +1..+4°C-ni, päeval on -2..+2°C.

Neljapäeva öö tuleb kõrgrõhuharja mõjul suurema sajuta ja rahulik. Õhutemperatuur on sisemaal -2..-8, saarte rannikul on 0°C ümbruses. Päeval liigub Skandinaaviast Soome madalrõhulohk ja riivab ka Eestit, kuid suuremat sadu see meile ei too. Tuul pöördub edelasse ja tugevneb veidi Hiiumaal ja põhjarannikul. Õhutemperatuur tõuseb päeva jooksul Lääne-Eestis -1..+3, ida pool -1..-4°C-ni.

Reedel avaldab põhja poolt survet madalrõhuala, lõuna poolt aga kõrgrõhkkond. Kahe rõhuala piirimail pole üksikud nõrgas sajuhood välistatud. Puhub võrdlemisi tugev läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 0..-3, päeval -1..+1, saartel ja läänerannikul on ööpäevaringselt +1..+3°C.

Laupäeval kahe rõhuala vastasseis püsib ja läänekaare tuul püsib tugevana. Kohati sajab lund ja lörtsi, päeval ka vihma. Õhutemperatuur on öösel -2..+2, päeval -1..+3°C.

Pühapäeval võib põhja poolt madalrõhkkonna haare tugevamaks muutuda. Lörtsi ja vihma tõenäosus on suurem öö hakul, edaspidi on saju võimalus väiksem. Puhub võrdlemisi tugev lääne- ja loodetuul. Õhutemperatuur on ööpäevaringselt -1..+3°C.

Esmaspäeval on taas kõrgrõhkkonna mõju veidi tugevam ja ilm suurema sajuta. Läänekaare tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel -3..+1, päeval -1..+3°C.