Ilmateenistus: kolmapäevani oodata krõbedat külma ja lumesadu, seejärel kisub sulaks

 (18)
Lugejad, saatke pilte lumesajust ja teeoludest: vihje@delfi.ee
Ilmateenistus: kolmapäevani oodata krõbedat külma ja lumesadu, seejärel kisub sulaks
Foto: Argo Ingver

Ilmateenistuse prognoosis seisab, et teisipäeval ja kolmapäeval on oodata üle Eesti lumesadu ning krõbedaid külmakraade, neljapäeval olukord muutub.

Ööl vastu homset on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund. Puhub läänekaare tuul 2-7, põhjarannikul ka põhjatuul 4-9 m/s. Õhutemperatuur on -3 kuni -9, pikemate selgimiste korral -13 kraadi.

Homme päeval on enamasti pilves ilm. Kohati sajab vähest lund. Ennelõunal puhub muutliku suunaga tuul 2-7, pealelõunal tugevneb edelatuul 5-11, saartel puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni -4, Kirde-Eestis -6 kraadi

Ka kolmapäeval on pilves ilm. Sajab lund, tuiskab. Pärastlõunal läheb sadu lääne pool kohati üle lörtsiks ja vihmaks. On jäidet! Puhub lõuna- ja edelatuul 7-13, puhanguti 16, saartel ja rannikul 12-17, puhanguti 23 m/s, pärastlõunal lühiajaliselt veidi nõrgeneb. Õhutemperatuur on Ida-Eestis -1 kuni -6, Lääne-Eestis 0 kuni 4 kraadi.

Juba ööl vastu neljapäeva temperatuur alla nulli ei lange. Neljapäeva päeval sajab vihma, keskpäevast lääne poolt alates sadu järk-järgult lakkab. Puhub edelatuul 7-12, puhanguti 15, saartel ja rannikul 10-15, puhanguti 20 m/s, pärastlõunal nõrgeneb. Õhutemperatuur on 2 kuni 6 kraadi.