INTERAKTIIVNE GRAAFIK | Vaata, milline ilm on jõululaupäeval sinu kodukohas

 (31)

Sünoptikud on optimistlikud, et jõululaupäeva hommikul katab maad lumevaip. Päeval on õhutemperatuur plusspoolel ja mitmel pool üle Eesti võib sadada ka vihma, mis lume sulatab. Siiski on

Riikliku ilmateenistuste andmetel tuleb eelolev nädalavahetus sademeterohke ja oodata on plusskraade. Laupäeval on vahelduva pilvisusega ilm. Kohati võib sadada vähest lörtsi ja lund. Puhub loode- ja läänetuul 3-8 m/s. Õhutemperatuur ulatub ühest plusskraadist kahe miinuskraadini, saartel kuni kaks kraadi sooja.

Jõululaupäeva hommikul on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest lörtsi ja vihma. Puhub lääne- ja loodetuul 8-13, rannikul puhanguti 15 m/s, saartel 20, õhtul nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on jääb nulli ja kolme soojakraadi vahele, saartl kuni neli kraadi sooja.

Sünoptikute sõnul on Ida-Virumaa elanikel põhjust rõõmustada - on võrdlemisi kindel, et nende jõulud tulevad valged. Ka Kesk-Eestis peaks maad katma lumevaip, Lääne-Eesti ja saarte elanikud aga valgeid pühi suure tõenäosusega pidada ei saa.