Järgmisel nädalal vaheldub lörts ja lumi sooja kevadpäikesega

 (12)
Tartu lumesadu 15.04
Tartu lumesadu 15.04Foto: Argo Ingver

Järgmisel nädalal jätkub mööduva nädala ilm, kus vahelduvad lumi, lörts ja soojemad päikesepaistelised hetked, teatas Ilmateenistus.

Esmaspäeva ööl on vahelduva pilvisusega ilm. Kohati võib veidi lund ja lörtsi sadada. Puhub läänekaare 2-7 m/s. Õhutemperatuur on -4..+1°C.

Päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma või lörtsi, õhtul saabub saartele uus sajuala. Puhub läänekaare tuul 3-8, õhtul saartel kagutuul kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on 3..9°C.

Teisipäeval on öö hakul selge või vähese pilvisusega ilm. Pärast keskööd pilvisus tiheneb. Lääne-Eestis hakkab lörtsi ja vihma sadama. Hommikuks levib sadu üle Eesti itta. Mandril kohati võimalik ka lumi. Puhub kagu- ja lõunatuul 5-11, saartel ja rannikul 7-12, puhanguti 18 m/s, hommikul pöördub saartel edelasse. Õhutemperatuur on -2..+3°C.

Teisipäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Lörtsisadu läheb üle vihmaks ja harveneb. Õhtul läheneb Eestisse uus vihmasadu. Puhub lõuna- ja edelatuul 7-12, puhanguti kuni 15 m/s, õhtul nõrgeneb. Õhutemperatuur on 5..10°C.

Kolmapäeva ööl on enamasti pilves ilm. Sajab vihma ja lörtsi. Öö hakul puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s, pärast keskööd tugevneb lõunatuul 5-11, saartel ja rannikul puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on -2..+3, Kagu-Eestis kuni +7°C.

Päeval on enamasti pilves ilm. Sajab vihma ja lörtsi, õhtupoolikul saju võimalus väheneb. Puhub edela- ja läänetuul 7-12, puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on 3..7°C.

Neljapäeva öösel on vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma ja lörtsi. Edela- ja läänetuul nõrgeneb 3-9 m/s. Õhutemperatuur on -3..+2°C.

Neljapäeva päeval on vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Puhub läänekaare tuul 3-9 m/s. Õhutemperatuur on 5..9°C.