Järgnev nädal tuleb vihmane ja jahe

 (1)
Vihmane pühapäeva hommik
Vihmane pühapäeva hommikFoto: Andres Putting

Ilmateenistuse andmetel on järgneval nädalal enamasti maksimaalselt 21 kraadi sooja. Pühapäeval ja esmaspäeval võib olla kuni 23 kraadi.

Teisipäevaks liigub madalrõhkkond Peipsi tagant üle Peterburi Soome kaguossa, muutub ägedamaks ja areneb välja kõrgetesse õhukihtidesse. Öösel sajab vihma üksikutes kohtades, päev on sajuhoogudega, kohati võib olla ka äikest. Puhub tugev edela- ja läänetuul, puhanguid on 14, Soome lahe ääres kuni 18 m/s. Õhutemperatuur on öösel 9 kuni 14, päeval 16 kuni 21 kraadi.

Kolmapäeval jääb madalrõhkkond Soome kohale tiirlema ja selle servas on öösel sajuhooge harvem, päeval aga laialdaselt. Edela- ja läänetuul on ikka tugev keskpäevani, pärastlõunal rahuneb. Õhutemperatuur on öösel 8 kuni 13, päeval 18 kuni 21 kraadi.

Neljapäevaks saab madalrõhkkond energiat veel juurde ning muutub uuesti ägedamaks. Öösel on vihmahooge hõredamalt, hommikul muutub sadu laialdasemaks ja päev on vihmane ning sadu võib kohati tugev olla. Tuul on taas tugevam, sisemaal on edelatuule puhanguid 15, rannikul ulatub lääne- ja loodetuul puhanguti 20 m/s. Õhutemperatuur on öösel 7 kuni 12, päeval 14 kuni 18 kraadi.

Reede eemaldub madalrõhkkond Lapimaa poole, kuid Eesti jääb ikka selle edela-lõunaserva mõjusfääri. Hoovihma sajab hõredamalt ja harvem ning sajuhulk ei ole enam suur. Tuul puhub läänekaarest, on öö hakul veel tugev, seejärel tasapisi nõrgeneb, vaid Soome lahe ääres võib veel võrdlemisi tugev olla. Õhutemperatuur on öösel 8 kuni 13, päeval 17 kuni 21 kraadi.

Seotud lood:

Laupäeval madalrõhkkond nõrgeneb, kuid selle äärmise edelaserva mõjul on Eesti kohal õhumass endiselt ebapüsiv. Öösel on üksikuid vihmahooge, kuid päeval arenevatest rünksajupilvedest tuleb sajuhooge laialdasemalt. Lääne- ja loodetuul on mõõdukas, Soome lahe ääres võivad puhangud ikka 15 m/s ulatuda. Õhutemperatuur on öösel 7 kuni 12, päeval 17 kuni 21 kraadi.

Pühapäeval tugevneb kõrgrõhuhari. Hoovihma sajab kohati ja enamasti Mandri-Eestis, kus omakorda tõenäosus on suurem idapoolsetes maakondades. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 8 kuni 13, päeval 19 kuni 23 kraadi.

Esmaspäeva öö on kõrgrõhuharja mõjul sajuta ja mõõduka läänekaare tuulega. Päeval jõuab Stockholmi lähedale uus madalrõhkkond ja selle sajuhood laienevad üle mere. Õhutemperatuur on öösel 8 kuni 13, päeval 17 kuni 20, Ida-Eestis kuni 23 kraadi.