Juuni lõpp ja juuli algus toovad soojad temperatuurid, aga ka vihma

 (3)
Tagurpidi vikerkaar
Tagurpidi vikerkaarFoto: Delfi lugeja

Suvepäevad jätkuvad mõõdukalt soojalt, kuid hoovihmade võimalused on jätkuvalt kõrged. Pilvisus on väga muutlik.

Kolmapäeva (29.06.) öö on kõrgrõhuharja mõjul suurema sajuta ja rahulik. Päeval liigub Läänemerele madalrõhulohk ja selle servast jõuab ka meile hoogsajupilvi (saju võimalus 25%, kohati kuni 50%.). Puhub mõõdukas edela- ja lõunatuul. Õhutemperatuur on öösel 10-16, päeval 19-24 kraadi, Ida-Eestis võib kraad-paar kõrgemale tõusta.

Neljapäeval (30.06.) läänepoolse madalrõhkkonna mõju suureneb. Öösel võib üksikutes kohtades hoovihma tulla, päeval on sajuhoogude tõenäosus kõikjal märksa suurem (~75%). Puhub mõõdukas lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 12-16, päeval valdavalt 21-26, meretuulega rannikul 19 kraadi ümber.

Reede (1.07.) ööks osa pilvi hajub ja vihma võimalus on üürikeseks väiksem. Hommikul läheneb madalrõhulohk ja liigub päeval üle Eesti. Sajab hoovihma, võib olla äikest. Tuul puhub valdavalt lõunakaarest ja on võrdlemisi nõrk. Õhutemperatuur on öösel 12-17, päeval 19-24 kraadi.

Laupäeval (2.07.) on mõjusam kõrgema rõhuga foon ja saju võimalus on väiksem (tõenäosus ~25%). Õhtu poole aga läheneb uus madalrõhulohk ning Lõuna-Eestis suureneb vihma võimalus, on äikeseoht. Tuul puhub öösel läänekaarest, päeval pöördub lõunakaarde ja on mõõduka tugevusega. Õhutemperatuur on öösel 12-15, Ida-Eestis kuni 18 kraadi, päeval 23-28 kraadi, vaid meremõjuga rannikul on jahedam.

Seotud lood:

Pühapäeval (3.07.) liigub üle Eesti madalrõhulohk ühes hoovihmadega (tõenäosus kuni 75%). Pärastlõunal lääne poolt alates saju võimalus väheneb. Tuul puhub öösel lõunakaarest ja on võrdlemisi nõrk, päeva jooksul pöördub läänekaarde ning tugevneb veidi. Õhutemperatuur on öösel 14-19, päeval asendub õhumass jahedamaga ja sooja on 17-22 kraadi ja kui õhuvool aeglustub, siis Ida-Eestis veel 25 kraadi ümbrusse tõusta.

Uue nädala esimesel poolel tiirutab Norra merel kõrgetesse õhukihtidesse ulatuv madalrõhuala, mille serva mööda liiguvad üle Läänemere ümbruse vaheldumisi niiskem õhuga madalrõhulohud ja kuivema ilmaga kõrgrõhuharjad.

Esmaspäeva (4.07.) öö hakul võib eemalduva madalrõhulohu järel Ida-Eestis veel hoovihma sadada. Edaspidi tugevneb kõrgrõhuhari ja saju võimalus on väiksem (tõenäosus ~25%). Puhub tugev edelatuul. Õhutemperatuur on öösel 8-13, päeval 18-23 kraadi.

Teisipäeva (5.07.) öö on ka suurema sajuta. Päevaks jõuab järjekordne madalrõhulohk ja toob vihma. Puhub tugev lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 9-14, päeval 16-21 kraadi.