Karge sügisilm toob taevasse madala pilvekihi, kuid jätab sajuta


Sügis
Sügis Foto: Madis Veltman

Nädal jätkub sajuta, tuulevaikuses ning paari miinuskraadiga. Laupäeval on oodata vihmasabinat, vahendab Riigi Ilmateenistus.

Kolmapäeval ja neljapäeval katab Põhja-Euroopat võimas kõrgrõhuala, mille kese püsib Botnia lahe kohal ning selle läheduses valitseb Eestis rahulik ja sajuta ilm. Kolmapäev tuleb selgem, neljapäeval võib taevas madala pilvekihiga kattuda. Õhutemperatuur on öösiti -3 kuni +2, rannikul kuni +6, päeval 5 kuni 8 kraadi.

Reedel püsib kõrgrõhkkonna ülekaal. Ilm on sajuta ja vaikne. Õhutemperatuur on öösel -1 kuni +4, rannikul kuni +6, päeval enamasti 7 kuni 8 kraadi.

Laupäeval tuleb kõrgrõhkkonna kese meile lähemale ning on pühapäeval Eesti kohal. Ilm püsib rahulik ja suurema sajuta. Kuid taevas võib püsida madal pilvekiht ja sellest kohati veidi vihma tibada (saju tõenäosus rannikul 25 protsenti, põhjarannikul kuni 50 protsenti). Õhutemperatuur on öösiti 0 kuni +4, kohati võib kraad madalamale langeda, rannikul kuni +7, päeval 6 kuni 9 kraadi.

Esmaspäeval libiseb kõrgrõhkkond üle Eesti Venemaa poole ja tuul pöördub lõunakaarde ning päeva peale veidi tugevneb. Pilvekihti tekib selgemaid laike ja ilm on enamasti sajuta (saju võimalus on põhjarannikul). Õhutemperatuur on öösel -1 kuni +4, rannikul kuni +8, päeval 7 kuni 11 kraadi.

Teisipäeval ulatub üle Eesti kõrgrõhkkonna loodeserv. Ilm on sajuta. Jätkub lõuna- ja edelatuule tugevnemine. Õhutemperatuur öösel 0 kuni +4, rannikul kuni +8, päeval 7 kuni 10 kraadi.