Kaunist kevadilmast võib vaid unistada: lähiajal oodata lumesadu ning öösiti miinuskraade

 (26)
Kaunist kevadilmast võib vaid unistada: lähiajal oodata lumesadu ning öösiti miinuskraade
Foto: Kenno Soo

Kui veel aprilli hakul paistis, et ilmad lähevad tasapisi soojemaks, siis vähemasti sel nädalal seda oodata pole. Temperaturu on madal ning lisaks vihmale sajab ka lund ning lörtsi.

Ilmateenistus vahendab, et täna on pilves ilm ning mitmel pool sajab lörtsi ja vihma, lõuna paiku saartelt alates pilvkate hõreneb ja sadu lakkab. Tuul pöördub läände ja loodesse 6-12, puhanguti 13-15, rannikul kuni 17 m/s. Õhutemperatuur on 3 kuni 9 kraadi.

Ööl vastu homset võib kohati sadada isegi lund. Näiteks saartel ja läänerannikul pöördub tuul edelast loodesse ja tugevneb 13-18, puhanguti 23-28 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni 5 kraadi, öö hakul Kirde-Eestis kuni -2 kraadi.

Lähipäevil on ilmaolud sarnased, päevasel ajal sajab peamiselt vihma ja lörtsi, öösiti ka lund. Päevasel ajal kerkib temperatuur maksimaalselt kaheksa kraadi kanti, ent võib kohati olla ka 3 kraadi ringis.Öösiti langeb temperatuur alla nulli.

Kui vaadata nädalavahetust, siis laupäeval on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest vihma ja lörtsi. Puhub loodetuul 5-11, rannikul puhanguti kuni 16 m/s. Õhutemperatuur on 3 kuni 8 kraadi. Järgneval ööl võib aga temperatuur langeda 0 kraadi kanti. Pühapäeva päeval on sooja sarnaselt eelmisele päevale kuni 8 kraadi.

Veidi soojemaks läheb uue nädala teisipäeval. Õhutemperatuur on siis päevasel ajal 6 kuni 11 kraadi.