Keskmine Eesti suvi: sel nädalal on enamjaolt pilves ja sajab


Ilm
Foto: Karin Kaljuläte

Keskmisele Eesti suvele kohaselt lubab ilmateenistus sel nädalal enamjaolt pilvist ja vihmast ilma. Kuigi kolmapäeval ja neljapäeval on lootust üle pika aja silmata ka päikest, on ülejäänud nädal sisustatud pigem nigelate soojakraadide ning pidevate sademetega.

Tänasel päeval ei ole Riigi Ilmateenistuse andmetel oodata üle 18 kraadi sooja. Eesti on kaetud pilvedega, paljudes kohtades sajab vihma ning pilvkatte hõrenemist ja vihmasaju hajumist on oodata Edela-Eestis. Puhub lõuna- ja edelatuul kiirusega 5-11 m/s, rannikul puhanguti 14 m/s.

Teisipäeval lubatakse Kagu-Eestisse äiksepilvi, ülejäänud Eestisse vihma ning temperatuur ulatub paiguti 13-st kraadist 17-ni. Tuul muudab suunda, puhudes põhjast ja loodest 5-11 m/s. Rannikul ja saartel võib tuule kiiruseks puhanguti olla 15 m/s.

Kolmapäevaks on oodata vähese ja vahelduva pilvisusega ilma. Temperatuur varieerub erinevates Eesti paikades 13-17 soojakraadi vahel. Tuule kiiruseks ennustatakse 5-10 meetrit sekundis puhuvat põhja- ja loodetuult. Rannikul võib tuule kiirus olla kohati 15 m/s. Ida-Virumaal lubatakse nõrka hoovihma 13-14 kraadise õhutemperatuuriga.

Neljapäev on prognooside kohaselt nädalapäevadest kõige päikselisem – Kuressaares ja Narvas lubatakse selget ja päiksepaistelist, ülejäänud Eestis aga vähese ja vahelduva pilvisusega ilma. Kuressaares on oodata sooja 18-19, Narvas 17-18, Pärnus ja Tartus 18-20, Tallinnas 17-19 ning Kesk-Eestis lausa 18-21 kraadi. Tuule kiiruseks lubatakse hetkeseisuga 3-9 m/s puhuvat loode-ja läänetuult, mis võib rannikutel kasvada ka 13 m/s.
Reedel lubatakse vahelduva pilvisusega ning olulise sajuta ilma, mille puhul temperatuur jääb 17-23 kraadi vahele. Tuule kiiruseks 1-7 m/s. Päeva esimesel poolel on oodata kuiva ja vähese pilvisusega ilma, õhtul aga lubatakse Kesk-,Ida- ja Põhja-Eestis sademeid.

Nädalavahetusel muutub ilm taas üle Eesti sombuseks, taevas on kaetud pilvedega ning kõikides linnades on oodata sadu. Viljandis ja Kesk-Eestis võib esineda äikest. Temperatuur varieerub laupäeval 15-22, pühapäeval aga 14-17 soojakraadi vahel.