Kevad algab lörtsi ja vihmaga, kuid nädala teine pool toob kümme soojakraadi

 (5)
Kevadine Viljandi
Kevadine ViljandiFoto: Anni Õnneleid

Esmaspäeval algav astronoomiline kevad toob esimestel päevadel lörtsi, vihma ja tuult, kuid nädala teiseks pooleks lubab juba kümmet soojakraadi.

Ilmateenistuse teatel homme ennelõunal pilvisus tiheneb ning saartelt algav vihma- ja lörtsisadu levib pärastlõunal üle Eesti. Puhub lõunakaare tuul 2-7 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on päeval 2..7 kraadi ja öösel 0..+2 kraadi.

Teisipäeva ennelõunal on ilm pilves, sajab lörtsi ja vihma. Pärastlõunal pilvisus hõreneb ning läänepoolt alates sadu lakkab. Tuul pöördub kagust edelasse ning puhub kiirusega 5-11, saartel ja rannikul puhanguti 15 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on päeval 1..7 kraadi, öösel 0..+5 kraadi.

Kolmapäeval on oodata pilves selgimistega ilma. Mitmel pool sajab enamasti vihma. Puhub edelatuul 5-11, puhanguti 15 meetrit sekundis, saartel ja rannikul puhanguti kuni 20 meetrit sekundis. Päeval on õhusooja 2..7 kraadi, öösel ja termomeetrinäit vahemikku -2..+2 kraadi.

Neljapäeval tundub tulevat juba üsna kena kevadpäev - vähese või vahelduva pilvisusega ja sademeteta ning ka tuul on mõõdukas puhudes 1-7 meetrit sekundis. Põhjarannikul puhub läänekaare tuul 3-9 meetrit sekundis. Õhusooja on on 4..10 kraadi.