Kevad peagi käes? Homme on Eestis päikesepaisteline ilm ning kuus kraadi sooja

 (18)
Ilm Tallinnas 2.12.2015
Foto: Andres Putting

Eelmise nädala külmalaine on möödas ning ees ootavad plusskraadidega päikesepaistelised päevad. Näiteks on homme Valgas ja Võrus oodata kuus soojakraadi, Pärnus viis ning Tallinnas ja Narvas neli kraadi sooja.

Kuni kuus kraadi sooja lubavad homseks nii Eesti ilmateenistus kui ka vene ilmaportaal Gismeteo.

Gismeteo lubab järgmise nädala keskpaigas küll paaripäevast mõõdukat kuni miinus 6-kraadilist külma, kuid märtsi alguses lubab juba kuni 9 soojakraadi.

Foto: Kuvatõmmis

Teisipäeval koondub võimas madalrõhkkond Venemaale, samal ajal Skandinaavia lõunaosas tugevneb kõrgrõhkkond. Eesti jääb kahe rõhuala piirimaile. Puhub tugev loodetuul, pärastlõunal nõrgeneb. Taevas on enamasti selge ja ilm on sajuta. Loodevoolus kandub meile võrdlemisi soe õhumass. Õhutemperatuur on öösel -1..+2°C, päeval +3..+6°C.

Kolmapäeval liigub Eesti kohale kõrgrõhuhari ja ilm on suurema sajuta. Tuul vaibub ja pöördub päeval lõunakaarde. Õhumass asendub veidi jahedamaga ja temperatuur on öösel -1..-6, päeval -1..+3°C.

Neljapäeval kõrgrõhuhari eemaldub, sest üle Skandinaavia põhjatipu liigub madalrõhkkond ja laieneb servaga Läänemereni. Öösel võib üksikutes kohtades veidi lund sadada, suurem osa päevast on sajuta, kuid õhtu poole suureneb vihma võimalus Loode-Eestis. Edelatuul tugevneb. Õhutemperatuur on öösel 0..-5°C, päeval -1..+3°C.

Reedel püsib Skandinaavia põhjaaladel madalrõhkkond ja selle lõunaserv katab Läänemere ümbruse. Puhub tugev edelatuul, õhtu poole pöördub tuul läände ja loodesse. Sajab lörtsi ja vihma. Õhutemperatuur on öösel -1..+2, päeval 0..+3°C.

Laupäeval liigub üle Eesti lauge kõrgrõhuhari ja ilm on suurema sajuta. Läänekaare tuul võib vaid üürikeseks nõrgeneda, õhtul taas tugevneb. Õhutemperatuur on öösel -3..+2°C, päeval +1..+4°C.

Pühapäeval jõuab Skandinaaviasse uus aktiivne madalrõhkkond ning toob Läänemere äärde lörtsi ja vihma. Puhub väga tugev edelatuul. Õhutemperatuur on öösel -1..+3°C, päeval +1..+4°C.

Esmaspäeval kannab kiire edelavool üle Eesti lauge kõrgrõhuharja ja päeval läheneb Skandinaaviast juba uus madalrõhkkond. Saju võimalus on väiksem vaid päeval, sest nii öösel kui uuesti õhtul on lörtsi ja vihma tõenäosus suur. Läänekaare tuul nõrgeneb üürikeseks. Õhutemperatuur on öösel -3..+2°C, päeval 0..+3°C.